Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Horák v Kataru musel čekat na nový pokoj: Aspoň mě to aklimatizovalo

Pavel Horák na tréninku českých házenkářů v Dauhá. | foto: Alžběta Vejrostová, Český svaz házené

16 2015
Šampionát plný luxusu, ale zároveň také zvláštní organizace. Tak zatím vypadá házenkářské mistrovství světa a v českém týmu je důkazem Pavel Horák. Jedna z očekávaných opor mužstva hned po dvou dnech v Dauhá s úsměvem říká: „Už jsme toho tady zažili spoustu.“ On se svým spolubydlícím strávil kvůli špatnému pokoji část noci na chodbě...

V pátek proti Francii by měl na úvod světového šampionátu házenkářů patřit Pavel Horák ke klíčovým tvářím českého týmu. Ovšem ještě než Češi turnaj začali, poznal, co všechno se v Dauhá dá zažít mimo palubovky.

Povídejte, co vás už všechno potkalo?
Přiletěli jsme v noci a náš pokoj zrovna nevoněl - tak jsme asi hodinu a půl počkali na chodbě, na druhou stranu jsme dostali nový. Vyspali jsme se, ale ne moc. 

To byla součást vaší adaptace na místní časové pásmo?
Myslím, že u mě se ty dvě hodiny navíc nijak neprojevily. Hodní Katařané asi myslí na všechno a naplánovali nám to: tím, že jsme s Ondrou Zdráhalou dostali obyvatelný pokoj o hodně později než naši spoluhráči, jsme šli taky později do postele a další den jsme prožili v takovém polozombie stavu. Tak jsme mezi desátou a jedenáctou večer místního času usnuli, a tím pádem dohnali časový posun. My jsme aklimatizovaní; nevím, jak jsou na tom ostatní kluci.

Další dojmy? Luxus je všudypřítomný, že?
Jídlo dobré, hotel pěkný, klimatizace studená (úsměv). Na hotelu si nás hlídají, neproklouzne jim ani myš. Někteří si stěžovali, že prý chybělo maso, ale ryba tam byla, takže za mě v pořádku. Odtrénovali jsme dva tréninky a zkoušíme se po cestě dát trochu dohromady, zvyknout si na nové prostředí. Naštěstí venku není takové vedro a změny teplot nejsou tak markantní.

Proti Francii je ohrožen start Filipa Jíchy. Zahrajete si víc?
Uvidíme, kolik toho vydržím a co se mnou trenéři zamýšlí; zatím to vypadalo víc na obranu a trošku útoku, ukáže se proti Francii. Ale neberu to tak, že by tím na mě rostl tlak - góly musím dávat, všichni neseme stejnou odpovědnost. Kdyby naše hra stála a padala s Fildou, nemuseli bychom sem jezdit.

Hypoteticky: jak by čeká hra bez kapitána mohla vypadat?
Určitě se nám změní styl. Podle mě někteří kluci můžou hrát lehčeji, víc si dovolí vzít věci na sebe a nebudou čekat, co Filip udělá. Může to náš výkon ovlivnit i pozitivně. Že se nebudeme spoléhat na to, že za nás někdo něco udělá.

Jaký výsledek byste považoval za úspěch?
Kdybychom byli schopní se celý zápas s Francouzi držet, určitě by nám to pomohlo. Abychom nevstoupili do turnaje nějakou strašnou porážkou, aby nás nerozebrali a my si nemysleli, že tady nemáme co dělat.Najdete na iDNES.czmobilní verze