Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Je to překvapení, že šlapeme i oslabené, říká Vysloužilová z Mostu

Martina Vysloužilová | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

27 2014
Házenkářky Černých andělů i v sestavě proděravělé jako (švýcarský) ementál vyřadily (švýcarský) Brühl. A ve 3. kole Poháru EHF podstoupí ruskou odyseu čili cestu do Rostova na Donu. „Překvapuje mě v každém dalším zápase, že se nám takhle daří,“ tvrdí křídlo Martina Vysloužilová.

Remíza s Brühlem vám stačila k postupu. Jaká byla odveta?
Hrozně těžká. Všichni ví, že jsme oslabené o zraněné hráčky, navíc nás trápí nemoci. A program je nabitý. O to je postup cennější, hrozně si ho vážíme, i když přišel po domácí remíze. Neplnily jsme úplně, co jsme měly. Ve 2. půli na nás slušně naběhly a my nepokrývaly jejich druhou vlnu, což přitom měla být naše zbraň. Ale zvládly jsme to.

Jak vás marodka ovlivňuje?
Jsme v situaci, kdy hrajeme skoro samá křídla a pivoti. Musíme zaskakovat na spojkách. Doufám, že se ostatní co nejdřív vrátí.

Fotogalerie

Čím to, že vám to jde navzdory zraněním a teď i chřipce?
Očividně něco šlape, něco je dobře nastavené. Jsem překvapená. Mile překvapená! Ale je fakt, že je za tím spousta práce a dřiny.

V listopadu vás čeká Rostov. Jaký to bude soupeř?
Ony jsou profesionálky, přední celek ruské ligy, ještě neprohrály. Což je známka kvality. Pro nás to můžou být hrozně cenné zkušenosti. Ale šance postoupit je vždycky! Věřím tomu. Zápasy si užijeme.

A cestu do oblasti, která není daleko od konfliktu na Ukrajině?
Já po losu řekla, že jestli postoupíme, neletím. Už kvůli situaci na Ukrajině. Snad to klub ošetří tak, abychom se nemusely bát. Že vyberou bezpečnou leteckou linku. Když se sečte tohle, silný soupeř, Rusandy, finančně nákladná cesta, je to jedno negativum za druhým. Ale my už můžeme jen překvapovat, tak snad to vyjde.

Autor:


Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze