Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Martinková: Jsou tu talentovanější a mladší. Ale já ukážu, co ve mně je

akhle se Hana Martinková laskala s pohárem pro české šampionky na jaře 2014. I letos se mosteckým Černým andělům daří, Martinková ale moc nehraje. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

30 2015
Z Německa se vracela do mistrovského Mostu jako velká posila a super střelkyně, ale víc než góly zatím házenkářka Hana Martinková sbírá minuty prosezené na lavičce náhradníků. Že by kvůli tomu trucovala, hudrovala nebo myslela na odchod? Ani nápad! Dál bojuje a snaží se trenérovi Hudákovi dokázat,že si zaslouží šanci. „Chci trenérovi ukázat, co ve mně je,“ nevzdává se 30letá spojka.

K dyž jste se v létě vracela jako velká posila, nečekala jste, že přece jen budete víc vytížená?
Jsou tady mladší a talentovanější hráčky než já. Chápu to, rozumím tomu. Přesto ale chci tady v Mostě ještě odehrát další výbornou sezonu, snad se do toho dostanu.

Vrátí se doby, kdy jste dávala 10 gólů za zápas?
Doufám, že se to vrátí. 10 gólů to nemusí být, hlavně chci, abych měla dobrý pocit, když budu na hřišti.

Čím to je, že hrajete tak málo?
Na mém postě hraje výborně Simona Szarková. Dává nejvíc gólů z celého týmu, tak proč ji střídat. Chápu to. Ale když už se za ní dostanu na hřiště, chci odvést to nejlepší, což se zatím nedaří. Takže do dalších zápasů na tom budu pracovat a doufám, že to bude mnohem lepší. Teď nás čekají v interlize nejtěžší utkání, budu muset být stoprocentně připravená. Tyhle zápasy nemůže odehrát jedna sestava, takže když už dostanu těch pár minut, tak nesmím dělat chyby, ale střílet branky.

Mostecká házenkářka Hana Martinková
Hana Martinková z Mostu pálí na branku Zalau.

Neuvažujete kvůli malému vytížení o odchodu z Mostu?
T o ne. Já jsem si tady odehrála svoje, chci to s holkama dotáhnout do konce sezony, pak se uvidí, co bude dál. Ale nic měnit určitě nechci. Jsem ráda, že jsem se vrátila, užívám si to tady s holkama, je to úžasné. Jsem ráda, že jsem doma.

Je možné, že vám tolik nesedí herní systém, který vyžaduje kouč Luboš Hudák?
Asi ano. Snažíme se hrát rychle dopředu, kdežto s bývalým koučem Dušanem Polozem to bylo víc o systému a kombinacích, trháků a druhé vlny moc nebylo. Ale moderní házená je rychlá, hraje se to takhle i v Německu, všude. Je jasné, že se to trošku změnilo, doba jde dopředu. Musím si na to zvyknout.

V interlize jste zatím bez ztráty bodu, ale teď přijde velký test u mistra v Michalovcích.
Z atím jsme měly spíš slabé soupeřky z konce tabulky, teď přijdou silnější, na to se hrozně těším. Letos je docela velký rozdíl mezi první a druhou polovinou tabulky. V interlize je málo hráček, je trend chodit do zahraničí, každá holka to chce zkusit. A já to chápu, stojí to za to.Najdete na iDNES.czmobilní verze