Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mostecké házenkářky jsou bez kouče. Poloz odchází, vysvětlení nenabídl

Dušan Poloz se snaží usměrnit hru mosteckých házenkářek. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

4 2015
České házenkářské mistryně z Mostu jsou bez trenéra, od týmu odešel Dušan Poloz, s nímž je spojený jejich vzestup. Pod jeho vedením vyhráli interligu i Challenge Cup. K důvodům se úspěšný kouč nevyjádřil a situaci nekomentoval ani nikdo z vedení klubu.

„Pravda je, že končím, další otázky pokládejte vedení klubu. Je smutné, že to tak skončilo, ale vybral jsem si tuhle branži, v níž trenéři přicházejí a odcházejí. Trénování dělám pro radost a budu v něm pokračovat tam, kde mi to radost bude přinášet,“ naznačil Poloz.

U Andělů to skřípe už delší dobu. Před koncem roku skončil asistent Jiří Hanus, jenž svůj odchod vysvětloval tím, že přestala fungovat spolupráce mezi ním a Polozem. Osobní důvody pak byly za přeřazením opory Martiny Vysloužilové do béčka Andělů. Teď odchází i hlavní strůjce mosteckého úspěchu, který vede i slovenskou reprezentaci.

„Ta krize byla docela dlouhá, řešili jsme to přes Vánoce, které kvůli tomu tomu nebyly takové, jaké by měly být. Uzavřeli jsme to v pátek, ještě o víkendu jsem vedl tým na posledním turnaji, pak jsem to oznámil hráčkám. Víc se k tomu vyjádřím, až nastane ten správný čas. A ten zatím nenastal,“ tvrdí Poloz.

Mluvit nechtěl ani předseda klubu Rudolf Jung. „Děkujeme Dušanovi za všechno, co v klubu udělal. Ale více to nechceme komentovat.“ Nového trenéra šéf týmu představí v pondělí. „Nejdříve to řekneme hráčkám, až pak veřejnosti.“ Podle informací MF DNES je jedním z adeptů Tomáš Hlavatý, dosavadní trenér konkurenční Slavie. Je však otázka, zda družstvo převezme už nyní nebo až v létě.

Poloz odchází jako nejúspěšnější trenér v historii klubu. S Anděly dobyl interligový i český titul i domácí pohár. Jeho největším úspěchem je vítězství v evropském Challenge Cupu v roce 2013, Most tehdy ve finále porazil chorvatský Samobor. Letos jsou Andělé po podzimu v interlize třetí, z Poháru EHF vypadli ve 3. kole s ruským Rostovem.Najdete na iDNES.czmobilní verze