Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


SuperDánky, andělská výzva. Pár zázraků už jsme zažili, zní z Mostu

Mostecký kouč Dušan Poloz objímá brankářku Dominiku Müllnerovou. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

2 2014
Tohle bude v Poháru EHF házenkářek pro Černé anděly pořádný "hard rock". Dánský Esbjerg, rodiště zakládajícího člena slavné americké kapely Guns N' Roses Ole Beicha, to je další životní výzva!

Zabrnká Most na vítěznou strunu? Zaklepá na postupovou bránu? V neděli od šesti večer rozehraje osmifinále na domácí půdě. "Esbjerg je nejkvalitnější tým, jaký jsme v Evropě potkali," tvrdí Dušan Poloz, kouč Andělů. Aby ne, dánská házená patří do světové špičky.

Jak vám soupeř imponuje?
Je to družstvo sympatizující s mojí filozofií házené. Hrají rychle, jednoduše, prostě moderní styl v jedné z nejlepších lig světa, v níž jsou čtvrtí. Uvidíme, v jaké formě je potkáme. Kádr budují delší dobu. Na podzim se jim zranila reprezentační spojka Grigelová, ale mám zprávy, že bude na hřišti. Oni však mají tak širokou škálu reprezentantek, že jim jedna absence nevadí. Navíc i Dánky, co v nároďáku nejsou, mají beztak vysokou úroveň, která na tu naší stoprocentně stačí.

Kdo jsou osobnosti týmu?
Norské brankářky Grimsbová se Stangovou. Holanďanka Polmanová, která loni dala na turnaji české reprezentaci 10 gólů. A Ahlmovou považuji za možná nejlepší švédskou házenkářku všech dob.

V jaké formě jste vy?
Trápíme se, ale středeční vydřená výhra nad Zlínem nás může dostat do dřívějších kolejí. Ono udržet tým 24 měsíců v naprosté koncentraci, zanícenosti a top formě je skoro nemožné. Sedlo to na nás v lednu, ale v neděli už bude únor... Změna z interligy do poháru nás může nakopnout. Pár zázraků už jsme v mostecké hale zažili, věřím, že další jsou před námi.

Jaký výsledek vás uspokojí?
Jakékoli vítězství bude pro náš tým fantastické. Věřím mu!

Kouknete se na trénink Dánek?
Ne, trénink bude uzavřený. Navíc tohle se nedělá, to je z morálního hlediska špatné. Mám zprávy, že někteří soupeři v interlize nás okukují, když u nich trénujeme před utkáním. Ale na nejvyšší úrovni to takhle nefunguje. Mám video, Esbjerg jsem přečetl, některé hráčky znám. Informací je dost.

Opět vás požene nejspíš vyprodaná hala. Mizí vstupenky?
Já byl šokovaný, když jsem v pondělí v osm šel do práce a vedoucí haly mi řekli, že za deset sedm už lidi stáli ve frontě na lístky. Fantazie! Já stával akorát na banány za totality (smích). Mám husí kůži, bude to svátek házené. Chápu, že někteří diváci jsou možná zklamaní našimi výkony, ale já jim slibuju, že se tým zase nakopne a ukáže morálku, co má v sobě. Přispějeme k tomu, že to bude mít náboj!

Jste kompletní?
Bohužel ne. Jsou drobné šrámy a jeden vážnější. Helena Ryšánková musí na replastiku křížového vazu v koleni. Na půl roku vypadla. Což je škoda, protože se dostávala do formy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze