Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sex je náš, zní v hale mosteckých házenkářek. Otěhotněla už druhá posila

Mostecká házenkářka Lucia Súkenníková slaví se spoluhráčkami výhru nad Porubou. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

23 2015
Sex je náš, broukal si i předseda mosteckých házenkářek Rudolf Jung se svými Černými anděly, ale teď už je na tuhle píseň od kapely Lucie trochu alergický.

„Protože nám otěhotněla už druhá hráčka, tak jsem k heslu Sex je náš, dělá dobře mně i tobě trošičku konzervativnější,“ usmál se šéf trojnásobných českých mistryň.

Skladba Černí andělé, která Most částečně inspirovala k týmové přezdívce, zní halou dál, jen ji doplnila nová hymna; jde o song Ó hory, ó hory od Stromboli. „Posouváme to trochu do bojovnosti.“

Citáty na dresech Andělů

Eva Bezpalcová - Jsem jistota Černých andělů!
Lucia Súkenníková - Mé srdce stačí pro celý tým!
Iveta Matoušková - Zasloužím si důvěru!
Kateřina Dvořáková - Jsem rváč Černých andělů!
Michaela Borovská - Nejsem hodná holka!
Simona Szarková - Budu bojovat tam, kde mě bude třeba!
Markéta Jeřábková - Nemám železné zdraví!
Dominika Müllnerová - Jsem ničitelka sebevědomí soupeřek!
Petra Růčková - Tahle sezona bude super!
Dominka Zachová -Zvládám svou zodpovědnost!
Karolína Smolová - V této sezoně herně vyrostu!
Iveta Mičiníková -Rozhoduji si o své večerce!
Kateřina Slováková - Od narození jsem pivot!
Hana Martinková - Jsem zase Černý anděl, co může být víc!?!
Tereza Chmelařová - To nej v mé kariéře teď začíná!
Ivana Gakidová - Našla jsem Černého anděla ve svém srdci.

Téma těhotenství není v Mostě tabu. Vždyť Jung se rád chlubí, že skládá nejen silné, ale i nejpřitažlivější družstvo interligy, takže musí chtě nechtě s babyboomem počítat.

A pro rýpaly už má naučenou hlášku, že těhotenství bere jako zranění kolena. „Za 9 měsíců může být holka zpátky ve formě a fyzické kondici, v jaké v životě nebyla. Viz Míša Borovská,“ zmínil první maminku, která už zase válí v černo-oranžovém trikotu. Borovská si malého na zápasy bere s sebou. A po comebacku vyprávěla: „Myslela jsem si, že Filípek beze mě nevydrží ani trénink, jenže on zrovna není mamánek. Zvládáme to bez potíží.“

Další prvorodičkou v mostecké partě bude Kateřina Slováková, novic z Veselí. Paradoxně za Anděly nestihla ani jeden přípravný zápas. „Je vidět, že mostecký vzduch našim posilám v porodnosti svědčí,“ bere to s humorem Jung. „Slováková musela na operaci ramene. Chtěli jsme ji po uzdravení předělávat ze spojky na pivota, jenže mezitím otěhotněla.“ Na rozdíl od Borovské s ní Most přerušil smlouvu. „Borovská za nás předtím čas hrála, znali jsme ji.“

Kdo bude další? Lucii Súkenníkovu po zisku titulu požádal před plnou halou o ruku její přítel, další Slovenka Simona Szarková randí s chomutovským hokejistou Janem Ruttou, Iveta Mičiníková si zase libuje, že není střežená jako v Michalovcích.

„Když jsme jednali o přestupu, Iveta se ptala, v kolik máme večerku. Že prý v Michalovcích kontrolují, zda na společné ubytovně hráčky v deset večer spí a nedělají něco nepatřičného. Rozesmál jsem se,“ pobavilo Junga, proto Mičiníkové napsal na dres motto Rozhoduji si o své večerce!

Každá hráčka má na trikotu kromě tří hvězdiček za české tituly a společného citátu Buď já, nebo ona, v tom to spočívá, Jungem vymyšlený osobní vzkaz. Třeba maminku Borovskou zdobí nápis: Nejsem hodná holka!

O autorovi| Petr Bílek, redaktor MF DNES

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severní Čechy

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze