Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mostecké házenkářky operují s rozpočtem deset milionů korun

Mostecká házenkářka Michaela Borovská (v černém) se snaží projít mezi hráčkami Poruby. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

2 2015
Slova nové klubové hymny Stoupáš výš a výš přivedou v pátek házenkářky Mostu na palubovku proti spíš rozcvičkovému soupeři Prešovu. Text písně Ó hory, ó hory od kapely Stromboli hodlají Černí andělé naplňovat nejen v interlize.

„Chceme být do 3. místa, ale koukáme i na příčku nejvyšší. Priorita je Pohár EHF a český titul,“ zopakoval cíle předseda Rudolf Jung.

Andělé uvažovali, že by se vstup do evropské soutěže proti Cassanu Magnago odehrál výhradně na mostecké půdě, ale Italky žádaly termín, na který je hala obsazená. Takže se první zápas hraje v sobotu 17. října od šesti v Mostě, odveta týden nato.

Kvůli tomu tým trenéra Hudáka předehraje domácí duel s Veselím ve středu 14. října. „Italky jsou hratelné, pak by nás čekal Stalingrad,“ zmínil Jung starý název pro Volgograd, kde sídlí ruské Dinamo Sinara, loňský účastník Final Four.

„Je to špičkový tým, ale teď mají problémy. Jsem pevně přesvědčený, že naše družstvo je postavené tak, aby mohlo hrát jakoukoli evropskou soutěž. Můžeme Sinaru přejít, ale bude to hodně těžké.“ Aby Andělé nevyklidili pozice a zase v pohárech přežili zimu, poskládali silný rozpočet. „Bez mládežnické složky, ale s evropskými poháry činí deset milionů korun.“

Nezatíží ho ani zahraniční posila, v létě Most angažoval makedonskou pivotku Ivanu Gakidovou. „Platově nevyčnívá,“ tvrdí místopředsedkyně oddílu Pavla Chotěborská. A Jung vysvětluje: „Po odchodu Vítkové jsme na českém ani slovenském trhu neviděli jinou pivotku, která by ji dokázala nahradit. Avizoval jsem, že ve výjimečných případech sáhneme i mimo náš rybníček.“

V zimě se klub poohlédne ještě po náhradě za Kateřinu Slovákovou. Letní akvizice z Veselí se zranila a pak otěhotněla. „Posílení plánujeme v zimním přestupovém období. Při vší úctě k soupeřům je podzim už jen o zápasech se Slavií, Michalovcemi, Partizánském a doufáme, že i o čtyřech v Poháru EHF. Každý post je zdublovaný, holky by to měly utáhnout,“ nepochybuje Jung.

V pátek s Prešovem by Andělé měli přidat čtvrtou výhru v interlize, start v šest vpodvečer, tři mostecké opory pak čeká reprezentační sraz. Pro zápasy evropské kvalifikace s Itálií a na Ukrajině povolal trenér Bašný brankářku Müllnerovou a spojky Růčkovou s Jeřábkovou. Poslední bitvu kvalifikace 4. června s Ukrajinou hostí Most.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze