Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mostečtí Andělé všedního dne: bez Poloze, ale ne bez chuti

Mostecké házenkářky vedl v minulých dvou zápasech provizorně Jiří Hanus. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

19 2015
Trenérské provizorium u házenkářek Černých andělů: úspěšné. Fanouškovská manifestace za bývalého kouče: nekonala se. Český šampion z Mostu se probouzí ze šoku, jímž byl nečekaný konec úspěšného a charismatického trenéra Dušana Poloze.

Jeho dočasný nástupce Jiří Hanus vyhrál s Anděly i druhý zápas, domácí hit s Porubou 28:24 (16:12). A v pondělí předá žezlo Slovákovi Ľuboši Hudákovi, který kvůli tomu opustil Veselí. „Dvakrát jsme zvítězili, takže doufám, že nepůjdu na kobereček a budu mít klídek,“ smál se živel Hanus, když si jeho tým užil děkovačku s tisícovkou příznivců.

Most v sobotu nastoupil doma poprvé bez Poloze, který je symbolem zlaté éry Andělů. Fanoušci vytvořili tradičně bouřlivou kulisu a kauza Poloz v hledišti navenek nerezonovala. Možná i díky prohlášení hráček na klubovém webu, v němž své věrné vyzvaly: Zůstaňte s námi!

„Kdo to myslí s házenou dobře, bude fandit a chodit dál. Jak to napsaly holky: hráčky přicházejí a odcházejí, trenéři taky. To je prostě život. Někdy těžší, někdy jednodušší,“ poznamenal Hanus.

Poloz po zápase před halou rozmlouval s bývalou mosteckou kanonýrkou Hanou Martinkovou, toho času v Německu, v diváka se převtělila i exkapitánka Martina Vysloužilová, přeřazená z osobních důvodů do béčka. Tímhle „bezkomentářovým“ tahem začalo v prosinci v Mostě turbulentní období.

„Odchod trenéra Poloze jsem obrečela. Jak doma, tak v autě i potom, když to v kabině oznámil,“ přiznala hrající asistentka Petra Vítková. „Musíme se s tím vyrovnat. Je to rozhodnutí vedení klubu, a že se oni nemůžou normálně dohodnout, za to já nemůžu. Důvody sice nemáme komentovat, to ctím, ale můžu říct, že mezi nimi vázla komunikace.“

Andělé zase ukázali, jak jsou silní. Se složitou situací se vypořádali bravurně. Přemožené Veselí s Porubou nechali za sebou a jsou třetí s bodovým odstupem za Slavií. Lídr Michalovce má tři body navíc.

„Věděli jsme, jak důležité zápasy hrajeme. Odrazili jsme se a myslím, že letos doma neprohrajeme,“ věští Hanus. „Holky jsou tak nabuzené! A jsme zase o dvě hráčky silnější, což se v zápase projevilo,“ myslel uzdravenou Weisenbilderovou a při mateřské hrající Borovskou.

Most rozhodl na konci 1. poločasu, kdy odskočil o čtyři góly. Klíčový trhák. Šest branek dala Súkenníková, pět Jeřábková, čtyři Zachová. „Pro mě tyhle zápasy mají úplně jiný náboj, strašně moc to prožívám,“ chraptěl vykřičený Hanus, který v neklidném prosinci abdikoval na funkci Polozova asistenta, protože podle svých slov nedostával prostor. Teď je u mládeže.

„Dušan je výborný trenér, já proti němu nic nemám. Tohle je jeho práce, kterou nastavil. My k tomu jen něco přidali,“ tvrdil provizorní kouč, který Most dotáhl do interligy. „Já teď hlavně chtěl házenou zrychlit, to nám chybělo. Z první a druhé vlny tlak byl a jsem rád, že se to za 14 dní o maličko posunulo dál. Bylo to pro mě krásných 14 dní! Nádhera s holkama pracovat. Jsou úžasné, doopravdy profesionálky. Chtějí hrát házenou a nic jiného je nezajímá.“

I Hanuse prý poslední události zasáhly. „Nebylo to pro mě jako pro srdcaře lehké. Mrzelo mě hlavně, že se něco takového vůbec stalo, protože to nějak fungovalo a mohlo dál,“ řekl bez podrobností. S novým koučem Hudákem si sedne: „Chci se věnovat dorostenkám, ale nebráním se spolupráci. Když bude chtít, budu se snažit pomoct. Tým je úžasný, s holkama mi bylo vždycky dobře.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze