Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Historická sezona lovosických házenkářů. A na další už zbrojí

Lovosičtí házenkáři Jan Landa a Jiří Motl se stříbrnými medailemi. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

18 2015
Stříbrní už byli, pohár taky vyhráli. Letos ale obojí zvládli naráz, i proto si házenkáři Lovosic o víkendu užili veselici navzdory ztracenému finále extraligy s Plzní. Jaká byla vicemistrovská sezona? A může být ta příští už zlatá?

Finále

Hra o trůn vyzněla pro Plzeň, doma dvakrát bezpečně vyhrála, v sobotu po thrilleru 22:21 i v Lovosicích. „Dneska bych za každého kluka v týmu dal ruku do ohně, že na place nechal všechno. Ale Plzeň je prostě tak dobrá, že nás i přesto o gól porazila,“ nevěšel hlavu Jan Landa, spojka stříbrných lovosických lovců.

Ani sportovní ředitel Vojtěch Srba: „Nemůžeme Plzeň porážet, ale porazit ano. Možná nám chyběla větší individualita, která by to vzala víc na sebe a dala dva tři góly po sobě. Jako měla Plzeň Milana Škvařila. Ale bylo to krásné utkání a hala narvaná! Letos jsme naše cíle překročili.“

Evropské poháry

Bez peněz do pohárové Evropy nelez, uvědomují si Lovosice. Právo startu si vysloužily a řeší, zda ho využijí. Klub nechce hazardovat, a tak do pohárů půjde jen v případě, že sežene speciálního sponzora. „Zatím je to pořád na vodě. Jednáme a uvidíme, zda partner kývne. Máme ještě asi tři týdny čas,“ uvedl Srba.

V házené nejsou evropské poháry výdělečné. „Finančně to je hrozné, všechno od A do Z nese klub, vidina návratnosti je mizivá. Ale je to o prezentaci klubu a města a o sbírání zkušeností.“

Odchody

Lovosice se malinko promění. Kariéru uťal kvůli zraněním rozehrávač Milan Berka, do ciziny míří křídlo Tomáš Hes. „A neprodloužil s námi další spolupráci pivot Kuba Kolomazník,“ informoval Srba.

Posily

Už teď lovci vědí, jaké posily ulovili. Jde o dva navrátilce z Německa, kteří před svým odchodem patřili k tahounům.

Fotogalerie

„Na rozehrávku se vrací Jirka Bouček a na pivota Ivoš Havel. Věříme, že půjde o posílení, ale musíme být nohami na zemi. V roce 2011 jsme si taky mysleli, jak jsme se posílili, a sezona dopadla špatně. Oba jsou kvalitní hráči, zkušení, hotoví. Věřím, že do týmu dobře zapadnou, protože jsou naši odchovanci,“ vypíchl Srba.

A kdo zastoupí Hese na křídle? Už teď na tomhle postu válel Lukáš Malý. „Plnohodnotně ho nahradí. Hes je velice dobrý, ale měl obrovské výkyvy. Byl variabilnější ve střelbě, ale Lukáš víc naslouchá taktickým pokynům,“ porovnal je trenér Vladimír Šuma. „Věřím, že zase můžeme útočit na zlato.“

Asistent

Příchod asistenta Václava Tomana uvolnil Šumovi ruce, i to byl důležitý bod k úspěchu. Zvlášť když se stal Šuma místostarostou Lovosic.

„Ale Venca je dost vytížený, jeho firma má sídlo v Brně. Je otevřené, zda bude pokračovat,“ řekl Šuma. Kdyby ne, nabízelo by se, že by mu asistoval další exreprezentant Berka: „Ke klukům mám blízko, rád bych jim pomohl.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze