Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lovosický Bouček: Motlík má kouzlo. Jako by měl v sobě magnet

Lovosický házenkář Jiří Bouček v útočné akci. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

29 2016
Vrátil se ze zahraniční štace, aby s házenkáři Lovosic dobyl historický titul. Na splnění svého snu si ale bude muset spojka Jiří Bouček ještě minimálně rok počkat. Letos jeho lovci v extraligovém play-off skončili už ve čtvrtfinále, z boje o medaile je odřízli úřadující šampioni z Plzně.

„Musíme teď zabojovat aspoň o páté místo. Už kvůli fanouškům, kteří nás drželi,“ děkoval Bouček.

Lovosice chybí v bojích o medaile po šesti letech. Co se stalo?
Nedařilo se nám venku a neměli jsme dobrou výchozí pozici. Skončit po základní části čtvrtí, měli bychom v play-off výhodu domácího prostředí a diváci by pro nás byli sedmým hráčem. Bohužel, nevyšlo to. Je to velké zklamání, zahrát si o medaili byl můj velký sen. Snad se to povede příští rok.

Kdybyste ve čtvrtfinále nenarazili zrovna na neoblíbenou Plzeň, byla větší šance na postup?
My jsme si na Plzeň věřili, ve druhém zápase na jejím hřišti jsme zjistili, že se s ní dá hrát. Jenže u nich jsme proměňovali šance, zatímco doma nám to nešlo. Chyběly nám jednoduché góly. Narazili jsme na velmi silného soupeře, dobře organizovaného. Nedávali jsme šance, na tom jsme ztroskotali.

Velkou zásluhu na tom měl 46letý brankář Plzně Radek Motlík. Co říkáte na jeho výkony?
Přijde mi to až neuvěřitelné. Občas se zdá, že ani nechytá, ale ono ho to stejně trefí. Jako by měl v sobě nějaký magnet. Trefí ho balon do břicha, do ruky. Prostě má nějaké kouzlo, nechápu to.

Máte z něj mindrák?
To zase ne. Chystali jsme se na něj, říkali jsme si, že mu to budeme házet na zem. A pak proskočíme a trefíme jen polovysokou střelu. Mrzí nás to, chtěli jsme Plzeň vyřadit. Nebo aspoň potrápit víc.

I kvůli trenérovi Šumovi, který oznámil, že po sezoně končí?
Je to smutné, ale takový je sport. Plzeň byla nad naše síly, musíme se koncentrovat na skupinu o páté až osmé místo. A pak hlavně na příští sezonu. Musíme dát hlavy nahoru a jít dál.

Jaká byla vaše první extraligová sezona po návratu ze zahraničí?
Abych řekl pravdu, už to bylo docela dlouhé. Nejsem zvyklý na play-off, osm let jsem to nehrál. Ale zdraví drží, odehrál jsem všechny zápasy, takže v tomto ohledu to bylo dobré. Horší bylo, že jsem měl také výkyvy ve výkonech, to si nesmím dovolit. Možná to bylo i proto, že pořád někdo marodil, že jsme ještě nebyli s kluky tak sehraní. Na tom musíme zapracovat. A já musím hlavně zapracovat sám na sobě.Najdete na iDNES.czmobilní verze