Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lovosičtí házenkáři v úzkých. Finále se vzdálilo, kulhají 0:2

Josef Jonáš z Lovosic střílí v utkání proti Brnu. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

13 2015
Házenkáři Brna možná vypadali pro lovosické lovce jako snadná kořist, jenže teď budou muset ukázat mamutí sílu, aby je vyřadili. Po víkendovém startu semifinále extraligy Lovosice kulhají 0:2 na zápasy, a aby proklouzly do zlatého boje, musí vyhrát třikrát v řadě!

„Velmi těžko se to bude otáčet, ale my teď máme jediné přání: vrátit se k rozhodujícímu zápasu do Brna,“ burcuje lovosický sportovní ředitel Vojtěch Srba. Znamená to domácí úspěchy v sobotu (v 10 hodin) a v případné nedělní partii (17). „Budeme teď pod daleko větším tlakem, ale musíme ho ustát.“

Nejdřív lovci ztroskotali 20:24, v neděli pak 28:30. „Byli jsme v obou utkáních horší než domácí při návratu z útočné do obranné fáze. Velká slabina! Jestli chceme uspět, tohle musíme jednoznačně zlepšit.“ V sobotním duelu se lovosická parta ukázala v horším světle. „Čtyřicetiprocentní střelba je v play-off málo,“ želel kouč Vladimír Šuma.

A zrovna tak Srba: „Podali jsme ustrašený výkon. V útoku jsme neměli odvahu, a když už ano, ztroskotali jsme na výborném brankáři soupeře. Zbytečně jsme se rozptylovali okolím, zbytečně jsme se divili a inkasovali dost laciných gólů.“ Nedělní zlepšení kýžené venkovní vítězství nepřineslo. Přitom lovci na konci 1. půle otočili z 12:14 na 16:14.

A po přestávce se utrhli až o čtyři góly. „Jenže kolem 45 minuty jsme nezvládli oslabení a o náskok jsme rychle přišli. A závěr jsme jednoznačně nezvládli,“ vyčítal ředitel Srba. Tři minuty před koncem to bylo 27:27.

„Jenže jsme dostali dvě laciné branky, jednu z křídla, jednu kvůli špatnému návratu. A pak hrajeme přesilovku, ale nesmyslně zakončujeme z malého úhlu a oni nás potrestají...“ Na výkonu z utkání č. 2 se ale stavět dá. „Vypadalo to úplně jinak, měli jsme dost pohybu, důraz v zakončení,“ neviděl Srba vše černě.

Ani trenér Šuma: „Nasazení bylo větší.“ I díky tomu, že se na hřiště dostali mladší hráči Jonáš, Jelínek a Klimt. „To byla přidaná hodnota utkání. Stejně jako fanoušci, kteří za námi přijeli. Snad nás v tom ani doma nenechají,“ vyzývá Srba.

Ve druhé sérii mistr Plzeň válcuje Karvinou, nejdřív ji udolala 27:23, v neděli smetla 35:17.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze