Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkář Pohlmann se odvolá proti trestu za doping, zpochybní přístroj

Josef Pohlmann v dresu Litovle. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

22 2015
Josef Pohlmann z házenkářské Litovle se odvolal k Rozhodčí komisi Českého olympijského výboru proti dvouletému zákazu startů za odmítnutí dopingové zkoušky. Trest hráči udělila disciplinární komise házenkářského svazu za provinění proti pravidlům po listopadovém utkání extraligy ve Zlíně. Dvouletý zákaz činnosti v březnu potvrdilo svazové vedení.

Pohlmann při kontrole opakovaně odevzdal příliš řídký vzorek moči. Šestadvacetiletému házenkáři povolily nervy, z kontroly odešel a navíc roztrhal protokol. Proti zákazu startů se odvolal k vedení svazu, ale neuspěl.

Hráčův právní zástupce Jan Šťovíček považuje trest za nepřiměřený a tvrdí, že přístroj na měření hustoty moče s největší pravděpodobností nefungoval správně. Opírá se o vyjádření primáře urologického oddělení nemocnice v Příbrami Pavla Hanka, podle kterého není možné, aby zdravý člověk ani po tak dlouhé době neodevzdal alespoň jeden vyhovující vzorek.

„Při zaznamenaných hodnotách hustoty moči by musel Pohlmann v průběhu kontroly neustále pít. Musel by vypít minimálně dva litry vody na ex. Pak by hustota poklesla, ale ani tehdy ne tak nízko, aby byl vzorek nevypovídající,“ uvedl primář.

„Hodnota vykazovaná přístrojem je prakticky nemožná. Takový stav by byl neslučitelný se životem. Pochybuji tedy, že byl přístroj řádně zkalibrován a zkontrolován,“ řekl.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze