Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trenéra Krejčíře naštval přístup, pak se házenkáři Litovle probrali

Lubomír Krejčíř důrazně hovoří k házenkářům Litovle. | foto: Martin Polívka, MAFRA

23 2015
Tvrdou dřinu prožívají během reprezentační přestávky litovelští házenkáři. Nováčci nejvyšší soutěže dohánějí vše, co jim zatím do zavedených extraligových týmů chybí. Nedostatky odkryl hráčům Tatranu přípravný turnaj ve slovenské Šale, kde skončili o skóre poslední. Další prověrka je čeká už o víkendu, kdy ve své hale přivítají trojici soupeřů.

„Mezery jsou hodně v individuálních schopnostech hráčů. Když pominu Davida Juříčka, který je kompletním hráčem, tak každý má nějaké deficity. Snažíme se je eliminovat v rámci toho, co umožňuje proces motorického určení u dospělého hráče. Hodně důrazu má individuální činnost v útoku a obraně,“ vysvětluje trenér Litovle Lubomír Krejčíř.

V Šale jeho tým nejprve podlehl prvoligové Kopřivnici 27:30, pak porazil domácí 30:28 a na závěr prohrál s jiným týmem slovenské nejvyšší soutěže ŠKP Bratislava 25:34.

„Ze tří zápasů se nám povedly tři poločasy. Výborně jsme zahráli se Šalou, kdy měla defenziva svoje kvality, k neudržení byl Konšel a přidali se i ostatní hráči,“ cenil si Krejčíř, kterého naopak rozzlobila porážka s Kopřivnicí. „Selhalo tam všechno, u některých hráčů jsem nebyl spokojený ani s přístupem, takže sklidili z mých úst velkou kritiku. Odčinili to hned právě se Šalou.“

V závěrečném zápase s Bratislavou odehrál Tatran výborný první poločas, pak mu však došly síly. „Náš tým není v tuto chvíli trénovaný, aby ve 24 hodinách odehrál tři utkání na normální čas, takže jsme odešli ve druhé půlce kondičně, ale netlačili jsme a na pilu, aby nedošlo ke zranění. Stejně ale má David Juříček svalové problémy a Matěj Konšel lehký zánět achilovky,“ mrzí Krejčíře.

U obou opor tak není jisté, zda se na domácím turnaji objeví. Tatran hraje už zítra odpoledne se Šalou, v neděli se odehrají zbývající zápasy se Sokolem Ostrava a extraligovým Baníkem Karviná.

Prauzek se probouzí, šanci dostane i Číhal Náladu Krejčířovi vylepšují výkony Pavla Prauzka. Gólman, který Litovli chyběl kvůli zahraniční stáži i zraněním prakticky celý podzim, byl v Šale vyhlášen nejlepším mužem mezi tyčemi. „Po Vánocích se normálně zapojil do přípravy, jde nahoru a v zápase proti Šale byl oporou. Na jaře bude stoprocentně připravený,“ těší kouče.

Pozici Josefa Pohlmanna, který během podzimu dostal dvouletý trest za nezvládnutou dopingovou kontrolu, zřejmě zaplní Jiří Číhal. „Je to univerzál, který může hrát na spojce i na pivotu, pilný hráč, jen na podzim ho brzdila zranění. Mezeru by měl zaplnit, i když absence leváka na pravé spojce bude citelná. Jsou ale varianty, jak to vyřešit,“ věří Krejčíř, který se nevzdává ani možnosti příchodu posily.

Od domácího přípravného turnaje očekává další pokroky při souhře celého týmu. „Chceme zařadit nové varianty přechodu do rychlého i postupného útoku. Častěji budeme zkoušet i jiný obranný systém než 0–6, který byl dominantní v podzimní části,“ prozradil Krejčíř.Najdete na iDNES.czmobilní verze