Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč házenkářů před poslední přípravou na MS: Už nechceme moc zkoušet

Daniel Kubeš (vpravo) na tréninku českých házenkářů. | foto: Český svaz házené

8 2015
I tyhle zápasy ukážou, s jakými ambicemi budou čeští házenkáři odlétat na světový šampionát do Kataru. Reprezentace se v pátek a v sobotu v generálkách na MS utká s Německem, dalším účastníkem turnaje. „Kvalitní soupeř, z Plzně to je pár hodin autobusem. V zásadě ideální příprava,“ říká Daniel Kubeš, jeden ze dvou českých trenérů.

Tady je program, v němž se definitivně rozhodne o českých účastnících světového šampionátu házenkářů. Pátek od 20.15 a v sobotu od 16.45 sehrají Češi dva duely v Německu, nejdřív ve Stuttgartu, poté v Mannheimu. Po druhém z nich trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš ohlásí 16členný kádr pro turnaj v Kataru.

„Necháme se rádi překvapit,“ zdůrazňuje Kubeš, že šanci stále mají všichni.

Duely v Německu jsou testem pro šampionát. Hodláte v nich zkoušet?
Už moc ne. Musíme ty dva zápasy využít, našich prvních deset hráčů bude hrát určitě víc, než zbytek kádru. Jde nám vyloženě o to, abychom pospolu odehráli co nejvíc minut v sestavě, o které si myslíme, že v ní budeme začínat příští pátek na mistrovství světa proti Francii

Půjde vám v Německu i o výsledky, nebo je zatím neřešíte?
Rádi bychom, aby se naše hra zlepšila, což spolu souvisí. Když budeme hrát špatně, žádný dobrý výsledek asi neuděláme - a naopak. Důležité věci jsou, abychom spolu sehráli hodně minuty proti dobrému a kvalitnímu soupeři, navíc před halou plnou diváků. A taky aby se nikomu nic nestalo.

Na zápasy do Stuttgartu a Mannheimu nově míří také brankář Mrkva a na křídle Vinklhöfer. Proč tyto změny?
Tomáš si to zasloužil, odchytal vynikající turnaj v Polsku. Petr (Štochl) s Galošem (Martinem Galiou) byli trochu nakřáplí a chtěli jsme mít jistotu, abychom bez ohledu na jejich zdravotní stav měli do každého duelu připravené dva gólmany. Jirka Motl má malé svalové problémy, proto jsme povolali Vinkla. Doufáme, že se Jirka dá pořádku a bude moci do Kataru odletět.

Mrkvovi se hodně dařilo. Zvažujete třeba i to, že byste na světový šampionát vzali na úkor jednoho hráče do pole tři brankáře?
Varianta to je, ale zatím nechci spekulovat, jestli se to stane. Od toho tu budou dva zápasy v Německu taky: je možné, že někdo, s kým jsme nepočítali, zahraje fantasticky a my budeme muset nominaci, jak se nám jeví teď, přehodnotit. Necháme se rádi překvapit.

Cílíte přípravu speciálně na první duel šampionátu proti silné Francii?
Určitě ne. Máme před sebou mistrovství světa a do každého zápasu půjdeme s tím, abychom ukázali nejvíc, co v nás je. Nehraje roli, jestli nás zrovna bude čekat Francie, Švédsko nebo Egypt. Soupeři jsou všichni vynikající. Když se nám podaří vyhrát co nejvíc duelů, budeme rádi. Ale základem je odevzdat vždycky maximum.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze