Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři Jičína: Před extraligou jsme ukázali dobrou formu

Jičínští házenkáři - ilustrační snímek | foto: Radek Kalhous, MAFRA

26 2015
Jičínští házenkáři dva týdny před vstupem do letošního extraligového ročníku ukázali, že jsou na splnění svého cíle dobře připraveni, domácí turnajovou generálku ovládli.

Přesně před rokem na tom byli házenkáři Jičína podobně. Kers Cup, tradiční prubířský kámen závěru přípravy před vstupem do extraligy, ovládli. Pak celou základní část drželi naději na splnění základního cíle, kterým byl postup do play-off, ale ten se jim o jediný bod splnit nepodařilo.

Stejný scénář by v nové sezoně opakovat nechtěli. „Jiný cíl ani mít nemůžeme,“ necelé dva týdny před prvním zápasem, kterým bude duel s Litovlí, netají jeden z trenérů Aleš Babák.

Optimističtí být můžete, na domácím Kers Cupu jste všechny soupeře porazili.
Až z toho máme trochu obavy, optimismus budeme muset krotit. Samozřejmě máme radost, že jsme byli doma úspěšní, ale to jsme byli v minulých letech a pak nám ne vždy začátek sezony vyšel. Přitom jsme na turnaji stále dávali šanci všem hráčům, kteří byli nominováni. Bez ohledu na výsledky.

Kers Cup házenkářů

HBC Ronal Jičín - Dukla Praha 23:22 (13:8)
Jičín: Machalický, Veverka - Skopal 6, Šulc 5/2, Krahulec 4, Čurda 3, Loskot 3/2, Zeman a Kubík po 1, Rychna, Král, Bareš, Miľko, Groh, J. Drbohlav, Dědeček

HBC Ronal Jičín - Chrobry Glogów 24:20 (13:13)
Jičín: Veverka, Machalický - Šulc 5/2, Krahulec 3, Skopal, Zeman, Čurda, Kubík a J. Drbohlav po 2, Loskot 2/1, Rychna, Král, Groh a Dědeček po 1, Bareš, Miľko. Šebek

HBC Ronal Jičín - MŠK Pov. Bystrica 22:20 (10:14)
Jičín: Machalický, Veverka - Skopal 8, Loskot 5/4, Krahulec 3, Zeman a Kubík po 2, Král a Bareš po 1, Rychna, Šulc, J. Drbohlav, Groh, Čurda, Šebek, Dědeček, Miľko.

Další výsledky: Pov. Bystrica -Glogów 27:36, Dukla Praha - Pov. Bystrica 28:23, Glogów - Dukla Praha 24:18.

Konečné pořadí:
1. Jičín 6 bodů
2. Glogów 4
3. Dukla Praha 2
4. Považská Bystrica 0

Ty na rozdíl od nedávného turnaje v Polsku, kde jste naopak všechna utkání prohráli, byly velmi dobré. Považskou Bystrici jste navíc porazili i v přípravném zápase před turnajem. V čem byl rozdíl?
Oproti turnaji v Polsku nám mnohem lépe fungovala obrana, což ale bylo dáno i soupeři. Polská družstva jsou hodně silová a těžko se brání. Nyní nám obrana šla, ale to se zase trochu odrazilo na menším počtu nastřílených branek. Když hrajete dlouho v obraně, tak vám to potom v útoku trochu chybí.

V létě jste do týmu získali dva nové hráče, přišli Ondřej Šulc a Martin Loskot, příprava ukazuje, že by mohli být opravdovými posilami.
Daří se jim, což nás těší. Zvlášť Ondra Šulc ukazuje, že pro nás bude velkým přínosem. Levoruký hráč, který umí vystřelit z dálky a zároveň má smysl pro kombinaci i potřebnou házenkářskou chytrost a vyzrálost. My jsme loni trochu trpěli právě tím, že nám leváci chyběli, zvlášť když byl zraněný Martin Hlava. Nyní bychom mohli být v útoku nebezpečnější.

Martin Hlava na turnaji kvůli zranění nehrál. Jak to s ním vypadá?
Měl by být do začátku extraligy v pořádku, lehce si poranil kotník, nemělo by to trvat dlouho.

Po letním získání dvou hráčů je stav mužstva necelé dva týdny před startem extraligy konečný?
Zatím ano. Kádr máme poměrně široký, nikoho shánět nebudeme, to by se muselo přihodit něco mimořádného.

Za hlavní cíl považujete postup do play-off, jak těžké ho bude splnit?
Určitě to nebude lehčí než v minulé sezoně, spíš naopak. Zatímco loni o osm míst bojovalo devět týmů a nám play-off uteklo o jediný bod, letos jich může být ještě víc. Loni byl mimo Přerov, který nebodoval. Letos asi bude opět o něco silnější Litovel, nováček Kopřivnice není typickým nováčkem, mimo extraligu byla jedinou sezonu, takže to vypadá, že se do hry o play-off mohou zapojit prakticky všichni.

Do startu extraligy zbývá ještě jeden víkend, co vás čeká?
Herní generálkou byl Kers Cup, o víkendu teď už hrát nebudeme, i když na příští týden je v jednání ještě jeden soupeř. Spíš to ale vypadá, že si zahrajeme modelové utkání s naším béčkem.Najdete na iDNES.czmobilní verze