Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jičínští házenkáři mají za sebou těžké soustředění v Žacléři

Maďarský házenkář v plzeňských službách Lászlo Ivászjuk odjazuje míč před Davidem Tomáškem z Jičína. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

31 2015
Házenkáři extraligového Jičína za sebou mají těžké týdenní soustředění v Krkonoších. Toho se zúčastnily i dvě nové posily východočeského celku.

Ondřej Šulc, odchovanec Jičína, dlouho působící v Karviné, později i ve Francii, kde s týmem US Ivry Handball okusil dokonce první ligu, poté hrál převážně nižší soutěže. Druhou posilou je Martin Loskot, odchovanec Třeboně, který poslední dva roky nastupoval za mistrovskou Plzeň.

V Žacléři se trenéři Aleš a Petr Babákové zaměřili především na nabrání fyzických sil hráčů. Proto v Prkenném dole nechyběly ani výběhy sjezdovky nebo jízda na kolech v těžkém terénu. Ve večerních hodinách byl pro hráče připraven relaxační program se saunou, výřivkami a masážemi. Podle trenérů hráči odvedli maximum a soustředění splnilo svůj účel.

Další část přípravy jičínského celku bude probíhat již na domácí půdě. K dispozici bude kromě haly, kde budou trenéři se svými svěřenci pilovat herní situace, také atletický ovál a posilovna. V další části přípravy má realizační tým v plánu důraz na součinnost útočné a obranné fáze hry. První test na nadcházející sezonu přijde 13. a 14. srpna. V tomto termínu se totiž jičínští házenkáři představí na mezinárodním turnaji v polském Glogówě. O týden později bude následovat tradiční Kers cup hraný v Jičíně, taktéž mezinárodní turnaj, na kterém se představí polský Glogów, slovenský celek Považská Bystrica a Dukla Praha.

V loňském roce Jičín tento turnaj vyhrál bez ztráty bodu, ve velmi vyrovnaných zápasech dokázal vždy zvítězit. Letos se tak bude pokoušet o obhajobu.

Po tomto turnaji se východočeský celek bude již chystat na start nového ročníku extraligy, ve kterém bude chtít dopadnout lépe než v předešlé sezoně. V té Jičín skončil na devátém místě, což znamenalo, že si nezahrál play-off, ale naopak musel bojovat v play-out.

K dobrému umístění v letošním ročníku nejvyšší české házenkářské soutěže má napomoci skutečnost, že tým zůstává ve stejném složení, a dokonce je o dva velice kvalitní hráče posílen.

V prvním kole extraligové soutěže, které se odehraje 6. září, přivítá Jičín na své palubovce Litovel.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze