Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chebské házenkářky o vánoční pauze zahálet nebudou

ilustrační foto | foto: Martin Stolař, MAFRA

22 2015
Nijak od jiných se neliší Vánoce v házenkářské rodině Heřmánků v Chebu. Ač mají silné vazby na Německo a Josef Heřmánek tam ještě trénuje ženy i muže. „Jako všude, v kruhu rodinném,“ odpovídá na otázku v seriálu „Jak trávím své Vánoce“ pro MF DNES kouč házenkářek druholigového Chebu.

Přeci jen si trenér chebských házenkářek Josef Heřmánek z Německa něco přivezl. I když to nebylo tak úplně do rodiny.

„Mají úžasné sepětí oddílu, to se mi líbí. Sejdou se, zhodnotí celý rok, je slavnostní večeře a potom tam chodí ten jejich co nosí dárky, a rozdává dárečky hráčům a hráčkám. To se mi líbí, že to dodržují,“ říká Heřmánek.

A tak se týden před Vánoci sešly v chebské sportovní hale místní házenkářky. Kvůli hře samotné to ale nebylo. „My si udělali, ne přímo podle nich, také hodnocení na hale. Zhodnotili jsme, popřáli, holky si vzaly cukroví, udělal se svařáček a trochu jsme podebatovali. Prostě jsme si udělali takovou závěrečnou,“ prozradil chebský trenér.

Josef Heřmánek je házenkářský trenér, manželka Věra stále házenou hraje, patří k tahounům druholigového chebského týmu. To není jediná rodinná sportovní aktivita.

„Manželka i syn jsou slušní lyžaři, ale poslední léta byla hektická, málo času a tak jsme mnoho nenalyžovali. Rádi bychom letos, chystáme se do Klatov, odkud pocházím, za mojí maminkou a kdyby byl sníh tak bychom vyrazili na Šumavu na Javor na německou stranu, kde se dobře lyžuje. Loni jsme vynechali, manželka je učitelka a ta byla pouze na lyžařském výcviku s dětmi, já za ní na dva dny vyrazil. To byla jediná sportovní aktivita,“ přiznává Josef Heřmánek.

Chebské házenkářky, které trénuje, jsou lyží ušetřeny, o pauze přesto zahálet nebudou, odpočinou si jen pár dní před Vánoci. „Osmadvacátého až třicátého prosince bude fyzické soustředění v Chebu. V lednu bude nabitá chebská hala, a tak uvažujeme o herním soustředění ve Františkových Lázních,“ plánuje Heřmánek pro své svěřenkyně.

V polovině základní části druhé ligy je HC CHeLK na třetím místě tabulky s dvoubodovou ztrátou na Sokol Bělá a jednobodovou na Slavoj Tachov, to jsou tři favorité soutěže. Dalšího do party, Turnov, chebské hráčky v posledním letošním utkání výhrou 25:11 pravděpodobně odstavily z bojů o čelo. Ovšem Josefa Heřmánka straší tři porážky, co už mají na kontě, přitom dvě se soupeři, co jsou v tabulce před nimi, pravda, na jejich hřištích. „Měli jsme vyhrát jeden z těžších zápasů, ale když se podívám na rozlosování, tak Tachov i Bělou máme doma a doma jsme těžko k poražení,“ věří.

První byla porážka na hřišti Kobylis B, vůbec první ve druhé lize. „Byl to nešťastný zápas, trochu podceněný, laxnost, lehkovážnost a nedůslednost v zakončení, netrefovali jsme branku, jejich brankářka nebyla nic extra. Nedali jsme sedmičky a trefovali tyčky,“ posteskl si chebský kouč.

Druhá soutěžní porážka byla v Bělé pod Bezdězem, kde šlo o důležitý zápas. „Je to tým, s nímž budeme hrát o první místo,“ ví kouč. Přesto mohly chebské házenkářky dobře rozehraný duel zvládnout. „Chyběla nám ale bojovnost, větší vůle zvítězit. Ukolébali jsme se rychlým vedením, brzy jsme vedli 8:4 a nechali jsme soupeře dotáhnout a nakonec už v poločase prohrávali. Kdybychom pokračovali v tom, co jsme předváděli na začátku, asi bychom to zvládli. Ale soupeř, jakmile šel do vedení, už hrál v euforii. Snažili jsme se dotáhnout. V závěru jsme měli přesilovku a kdybychom vyrovnali a šli do vedení, tak jsme asi vyhráli, ale my přesilovku prohráli a potom už v závěru byly momenty, kdy se snažíte něco rychle dohonit a dělají se chyby. Rozdíl pěti branek je trochu zkreslující,“ popisuje Heřmánek duel s největším konkurentem. Nepotěšil jej ani fakt, že nikdo z týmu nezahrál nad svůj průměr. „Kromě brankářky Proškové, která ještě vychytala spoustu šancí,“ dodává kouč.

Třetí porážku zaevidovaly chebské házenkářky v derby v Tachově. „Ani nejsem zklamaný. Musím uznat, že Tachov se hodně zlepšil. Zápas by vyrovnaný, velmi pohledný, určitě nad průměr druhé ligy,“ říkal chebský kouč.

Sečteno, podtrženo, pro ženskou házenou v Chebu znamená druholigový podzim tentokrát třetí místo s minimální ztrátou na prvního a předsezonní cíl v podobě útoku na postup tak stále není v ohrožení. „Věřím, že by se to mohlo povést, v každém případě jdeme na první místo a stoprocentně bychom postoupili. Pořád jsem optimista. Doma hrajeme lépe a oba celky před sebou budeme hostit,“ dodává Josef Heřmánek.Najdete na iDNES.czmobilní verze