Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři absolvovali fotbálek i autogramiádu. Teď zamíří na generálky

Čeští házenkáři se v dobré náladě chystají na trénink v Plzni. | foto: Český svaz házené

7 2015
Čeští házenkáři už za sebou mají domácí soustředění před světovým šampionátem. V Plzni je na závěrečném, otevřeném tréninku sledovalo několik desítek lidí, kteří si na závěr k Jíchovi a spol. přišli pro podpisy. Ve čtvrtek tým vyráží do Německa, kde jej v pátek a v sobotu proti domácím čekají dvě generálky na mistrovství.

Čas do mistrovství světa v Kataru už se krátí: očekávaný turnaj začne příští čtvrtek, Češi pak do šampionátu vstoupí v pátek 16. ledna proti Francii. Národní tým pod vedením trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše za sebou má klíčovou součást přípravy: ve středu zakončil soustředění v Plzni.

A to přímo před fanoušky, v místní hale 31. základní školy.

„Díky, že jste přišli. Jen poprosím o klid, aby měl trénink kvalitu,“ říkal reprezentační manažer Karel Nocar. Což měl: diváci sledovali tradiční fotbálek na úvod (skončil remízou 0:0), pilování útočných akcí či přípravu brankářů pod vedením bývalého reprezentanta a nyní trenéra gólmanů Miloše Slabého. Vše pak zakončila autogramiáda týmu.

Čeští trenéři měli v Plzni k dispozici 18 hráčů, kádr rozšířili třetí gólman Tomáš Mrkva a na levém křídle Petr Vinklhöfer. Mrkva jednak zaujal výbornými výkony na přípravném v Polsku - a navíc tradiční opory v brance Petra Štochla s Martinem Galiou trápily menší zdravotní obtíže. „Vinkla jsme zase povolali proto, že má drobné svalové problémy Jirka Motl,“ dodal Kubeš. Věří však, že by Motl světový šampionát stihnout měl.

To, aby se už nikdo další nezranil, je nyní největším přáním všech. V minulých dnech opustil tým kvůli zranění kolena Chudoba, už dohromady pátá levoruká spojka (před ním o Katar přišli Stržínek, Stehlík, Brykner a Řezníček).

Do Německa mužstvo vyrazí ve čtvrtek, v pátek se s domácími utká ve Stuttgartu a o den později v Mannheimu. Tam trenéři po zápase upřesní definitivní šestnáctku pro Katar - do dějiště šampionátu česká výprava zamíří v úterý 13. ledna z Vídně. Předtím se ještě sejde v Brně na poslední trénink ve vlasti.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze