Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Veselí před extraligou: třífázové tréninky, ale i třetí místo

Házenkáři Nového Veselí slaví triumf v první lize. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

15 2016
Na okraji městyse, který má ani ne třináct set obyvatel, budou již brzy svědky extraligových zápasů v házené. Tři týdny už se Nové Veselí připravuje na nejvyšší soutěž. A za další dva jeho pouť začne.

Házená pochopitelně není finančně natolik silná, aby si mohla dovolit zaplatit šestnáct profesionálních házenkářů na Vysočině. V kombinaci s prací by proto například letní příprava, při níž je nezbytné trénovat daleko častěji, mohla přinášet jisté problémy.

Ne tak docela v případě Nového Veselí.

Vysočinské mužstvo je složeno zejména z mladých odchovanců, jejichž věkový průměr se pohybuje kolem jedenadvaceti let. „Většina jsou tedy ještě studenti,“ vykládá asistent kouče Filip Večeřa.

Takový problém tak zdejší klub řešit nemusí. „Samozřejmě jsou tu i kluci, kteří chodí do práce, ale snažíme se přípravu kombinovat tak, aby mohli trénovat,“ ujišťuje.

Společně s hlavním trenérem Pavlem Hladíkem, který nyní plní reprezentační povinnosti v Chorvatsku a jenž převzal celek po Marku Michaliskovi, naordinovali svým svěřencům během pauzy i několik tréninků za den.

„Trénovali jsme většinou tady, v areálu v Novém Veselí. Někdy jsme měli dva tréninky denně, někdy i tři. Ráno výběh, dopoledne kruhový trénink a večer třeba herní trénink nebo posilovna,“ popisuje průběh letního drilu Večeřa.

Jednou z ostrých zkoušek před sezonou v extralize pak měl být tradiční turnaj, Memoriál Josefa Smékala, jenž se konal v Novém Veselí od pátku do neděle. Mezinárodní turnaj nabídl silné obsazení šesti extraligových mužstev z České republiky, Slovenska i Polska. Nové Veselí nakonec dokráčelo pro třetí místo.

Po nedělním vyhlášení pak asistent Filip Večeřa hodnotil: „Když to vezmu v globálu, tak celkově je určitě spokojenost s umístěním. S výkonem tak napůl.“

Pro trenéry bylo před tímto turnajem hlavním cílem vyzkoušet všech šestnáct házenkářů, již se budou prát od konce srpna v nejvyšší české soutěži. „Hráčům jsme se snažili dát co nejrovnoměrnější prostor, abychom je otestovali a také abychom viděli, jak máme po zbytek přípravy na výkonnost zareagovat,“ komentuje Večeřa.

Do 22. srpna se ale bude muset obejít bez hlavního kouče Pavla Hladíka, jenž je s dorosteneckou reprezentací v Chorvatsku. Přináší to komplikace? „Je pravdou, žeumužů je tato situace nová,“ přiznává Večeřa, ovšem

hned záhy dodá: „Už jsme se s tím ale setkali v dorostu, kde to fungovalo tak, že byl široký realizační tým, který měl na starosti třeba mladší a starší dorost. A občas se stalo, že jedna část jela s jedním týmem a druhá s druhým. V kategorii mužů by se to ale samozřejmě tak stávat nemělo,“ má jasno Večeřa.

Autor:


Témata: Nové Veselí
Najdete na iDNES.czmobilní verze