Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnští házenkáři opět vylepšili tým a myslí na semifinále

Nový trenér brněnských házenkářů Andrej Titkov. | foto: Luděk Ovesný

6 2014
Před loňskou sezonou z něj sršel optimismus, po ní v něm zůstalo zklamání. „Ale teď jsem ještě optimističtější,“ usmívá se Michal Dostalík. Tahoun házenkářů KP Brno doufá, že se jeho tým konečně zapojí do bojů o český titul. Loni i předloni se těsně nevešel do první šestky, nyní má ovšem lepší vyhlídky.

Zaprvé: místo nadstavbových skupin se bude v extralize hrát play-off, takže místo šesti týmů se jich o titul popere osm. Zadruhé: Brňané přes léto opět posílili. „V minulých sezonách v náš neprospěch rozhodly maličkosti. Snad se to příchodem nových hráčů a trenéra změní,“ doufá pivot Dostalík před dnešním startem sezony v Lovosicích.

Největší změnou je nový kouč Andrej Titkov, který nahradil Jana Hegara. „Byl tu propracovaný systém, do kterého jsem jen přidal něco svého,“ přibližuje muž, který loni vedl nováčka ze Zlína. „Snažil jsem se podřídit hráčům. Mám rád rychlou hru, ale na tu nemáme vhodné hráče, takže budeme vycházet z toho, co máme. Myslím, že s tím budeme úspěšní.“

Co znamená úspěch? „Jednoznačným úkolem je postup do play-off. Ale věříme, že tým má na semifinále,“ oznamuje manažerka Gabriela Topinková.

Brňané totiž postupně odstraňují své slabiny. Už loni rozšířili úzký kádr, přesto v něm zůstala hluchá místa. „Věděli jsme, že je tlačila bota na křídlech,“ prozradil Radek Mráz, který v minulé sezoně hrál za pražskou Duklu. Nyní bude pravá spojka bojovat za KP, stejně jako křídelník Boris Aspridis, jehož si přivedl kouč ze Zlína. „Teď nás netlačí bota nikde. Naopak máme všechny posty zdvojené nebo ztrojené,“ pochvaluje si Titkov.

Jeho zase chválí hráči. „Tréninky jsou zábavnější. Každý je jiný a já rád jdu na trénink, kde nevím, co čekat. Jako hráče vás to obohatí,“ sděluje Dostalík. „Navíc klade důraz na obranu, což je taky dobře.“

Výchozí pozice je pro Brňany, kterým se přes zájem zvenčí podařilo udržet všechny opory, nadějná. Teď ji jen konečně proměnit v očekávaný výsledek. „Kromě něj taky chceme nalákat diváky. Aby si zvykli, že zdejší družstvo předvádí obětavou a atraktivní hru, a chodili pravidelně,“ nastiňuje Titkov.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze