Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlaté loučení. Brod potřetí slaví titul a v extralize stolního tenisu končí

Oslava prvního titulu Manažer STEN marketing HB Ostrov Miroslav Jinek všechny zápasy stolních tenistů Havlíčkova Brodu hodně prožívá. Stejně intenzivně ale úspěchy svých svěřenců dokáže oslavit. | foto: MAFRA

17 2016
Mise splněna, mohou po nedělním vítězství 4:0 v Praze hlásit stolní tenisté STEN marketing HB Ostrov. Havlíčkobrodský celek v extraligovém finále smetl El Niňo 3:0 na zápasy, získal další mistrovský titul a zkompletoval zlatý hattrick.

„Očekával jsem, že finále bude trošku vyrovnanější. Výsledky 4:0, 4:1 a 4:0 byly až moc jednoznačné,“ říká hrající manažer brodského týmu Petr Korbel.

„Ale nebylo to nic lehkého,“ oponuje mu šéf klubu Miroslav Jinek. „Podle výsledků to všichni vidí jednoduše. Ale když si vezmete, kolik zápasů skončilo 3:2 nebo 3:1, kolik jsme sehráli vyrovnaných koncovek...“ pokračuje Jinek.

„Svým způsobem vždy záleželo, jak jim zahraje jejich jednička Bai He,“ zmiňuje Korbel bývalého hráče brodského celku. „Ve dvou zápasech, které jsme vyhráli 4:0, nebodoval. A to se odrazilo i na těch dalších klucích, co byli v mančaftu,“ všiml si zkušený veterán.

„Pro ně to bylo vždy daleko těžší. Kdyby Bai He více bodoval, tak ty zápasy vypadají jinak,“ dodává.

„V každém případě jsme potřetí zvítězili. To byl náš cíl, takže jsme spokojení,“ pochvaluje si Jinek. „Jsem hrdý na to, že to kluci dokázali. A také na fanoušky, kteří jsou skvělí,“ pochvaloval si trenér Tomáš Demek.

STEN marketing HB Ostrov se tak loučí se sezonou úspěšně. „Od začátku sezony tvrdím, že tento tým nebyl stavěn na českou extraligu, ale na Ligu mistrů. A to se potvrdilo,“ těší Jinka. „Síla mančaftu byla obrovská. Dostali jsme se mezi dvanáct nejlepších týmů Evropy,“ připomíná úspěšné tažení brodského týmu evropskými poháry.

Další trofeje však už tým z Vysočiny do své sbírky nepřidá. Klub totiž přesunul extraligovou licenci do Ostravy. Zde na základech brodského klubu vznikl zbrusu nový oddíl, TTC Ostrava 2016. Jeho hrajícím manažerem bude Petr Korbel, trenérem Tomáš Demek a na soupisce zůstane také Tomáš Tregler.

„Plní se mi něco, co jsem chtěl, když jsem se vracel ze zahraničních angažmá do České republiky. Působit na severní Moravě, na Ostravsku,“ vysvětluje Korbel.

Brod tak přijde o sport, kterému v posledních čtyřech letech poskytl skvělé zázemí. „To, co v Brodě vytvořili místní diváci, nemá prakticky obdobu. Nic podobného jsem nezažil ani v zahraničí,“ připouští Korbel. „Budeme proto rádi, když za námi fanoušci z Brodu přijedou do Ostravy. Jsou opravdu skvělí,“ doplnil.Najdete na iDNES.czmobilní verze