Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejvyšší domácí soutěž nahradí v Brodě akademie stolního tenisu

Havlíčkův Brod se spoléhal na Japonce Morizona, teď chce vychovat své stolní tenisty. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

17 2016
Během čtyř let, která celek STEN marketing HB Ostrov strávil v Havlíčkově Brodě, dokázal tým kolem hrajícího manažera Petra Korbela, trenéra Tomáše Demka a majitele klubu Miroslava Jinka nejen získat tři tituly v české extralize, ale i předvést úspěšná představení v Lize mistrů a Poháru ETTU. Přesto po letošním zlatém finále nejvyšší domácí soutěže končí. „Nerozešli jsme se ve zlém, všechno je v pořádku,“ líčí Miroslav Jinek.

Podle něj jen skončil projekt, který měl od začátku životnost čtyři roky. „Chtěl jsem pokračovat, ale jen s nabitým mančaftem. Kvůli evropským pohárům,“ prozrazuje Jinek.

Jenže: „Vyhlédnutý Číňan nám utekl do Ruska, Morizono řekl, že po sezoně půjde zpátky do Německa, že chce hrát více na mezinárodní úrovni. A když přišli kluci s tím, že mají možnost jít do Ostravy, řekl jsem jim: běžte.“

S odchodem extraligového celku STEN marketing HB Ostrov však stolní tenis v Havlíčkově Brodě rozhodně nekončí. Dosavadní majitel klubu Miroslav Jinek se bude věnovat mládeži.

„V srpnu rozjedeme akademii, kterou přichází trénovat Karol Korbel, což je otec Petra,“ zmiňuje Jinek nově započatou spolupráci. „Koupili jsme halu, větší tělocvičnu. Se zázemím, které se bude dodělávat,“ prozrazuje svoje plány.

„V Brodě vyrostla solidní skupinka mladých kluků, kteří jsou opravdu šikovní,“ všímá si Petr Korbel. „A pan Jinek se chce věnovat jim.“

Ve hře je navíc možnost, že nově vzniklý celek TTC Ostrava 2016 bude mít v Havlíčkově Brodě náhradní halu. Na Vysočině by tak mohl sehrát některá ze svých utkání v nejvyšší soutěži. „Měl by to být takový model, jaký jsme měli letos, kdy jsme hráli v Brodě a náhradní halu měli v Ostravě,“ říká Jinek.

„Nevylučuji, že bychom v Brodě pár utkání sehráli,“ potvrzuje Korbel. „Bude záležet, na jakých podmínkách se domluvíme. Pokud na slušných, nevidím v tom žádný problém. A do Brodu zase rádi přijedeme.“

Na Vysočinu už však zcela jistě nezamíří ani čtyřiatřicátý hráč světa, Japonec Masataka Morizono, jenž míří do Německa, ani Pavel Širuček, který by měl od příští sezony působit v polské Toruně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze