Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Harrington nečte noviny, kde o něm před Ryder Cupem nepíšou dobře

Bude mít Padraig Harrington důvod k úsměvu i po Ryder Cupu? | foto: AP

27 2010
Už je to tady. Kapitán evropského rydercupového týmu Colin Montgomerie čelí vlně kritiky za to, komu udělil divoké karty. Jedním z těch, které vybral pro nadcházející duel proti USA, je Padraig Harrington. A po výkonu ve Vivendi Cupu se kritika snesla i na hráčovu hlavu.

Před dvěma lety byl Ir miláčkem evropských golfových médií. Třemi major tituly narušil americkou nadvládu na British Open. Teď cítí na vlastní kůži opak.

race to dubai 2010

(v milionech eur)

1. Kaymer (Něm.) 2,55

2. McDowell (S.Irs.) 2,09

3. Westwood (Angl.) 1,82

4. Els (JAR) 1,77

5. Schwartzel (JAR) 1,76

6. Oosthuizen (JAR) 1,74

Montgomerie mu dal přednost před Justinem Rosem a Paulem Caseym, kteří o víkendu zazářili na americké půdě ve finálovém turnaji PGA Tour. Harrington, jenž už dva roky marně hledá bývalou vyrovnanost formy, už dva roky nevyhrál žádný turnaj a ve FedEx Cupu nepostoupil do třetího kola.

Ve Vivendi Cupu Harrington prošel cutem jen o jedinou ránu. Nedělních 64 ran představuje jeho nejlepší kolo od letošního Irish Open.

Před dvěma lety byl v podobné situaci Angličan Ian Poulter, kterému udělil divokou kartu tehdejší kapitán Nick Faldo. Tehdy se před zápasem úplně odstřihl od vnějšího světa a tvrdí, že přesně ví, jak se nyní Harrington cítí.

Golfista Ian Poulter předvádí Ryder Cup po jeho zisku v roce 2004 publiku fotbalového utkání Arsenal - Aston Villa na stadionu Highbury.

Golfista Ian Poulter předvádí Ryder Cup po jeho zisku v roce 2004 publiku fotbalového utkání Arsenal - Aston Villa na stadionu Highbury.

"Bylo to absolutně hrozné a s Padraigem rozhodně soucítím," říká Poulter. "Před Ryder Cupem byste si měli užívat příjemných chvil, ale pro mě to před dvěma lety bylo jedno z nejnapjatějších období života a kariéry."

Kdykoli otevřel noviny, dočetl se od novináře nebo bývalého hráče, proč neměl divokou kartu dostat. "Uráželi mně natolik, že jsem musel přestat noviny číst."

Ve Valhalle byl nakonec paradoxně nejlepším evropským hráčem.

Poulter si myslí, že Harrington letošní Ryder Cup zvládne: "Padraig golf v médiích nesleduje, to je jeho výhoda. Tohle nebude soutěž na rány, kde je potřeba hrát dobře celých 72 jamek. Tady můžete vystupňovat svůj výkon na 13 nebo 14 jamkách a snad to bude stačit."

Padraig Harrington, 4. kolo Vivendi Cupu 2010.

Padraig Harrington, 4. kolo Vivendi Cupu 2010.

Harrington v Paříži zahrál tři birdie na závěrečných šesti jamkách. Dokázal, co se mu skoro po celý turnaj nedařilo - když se mu podaří trefovat drivy na fairway, stále je jedním z nejlepších hráčů světa.

"Jsem samozřejmě šťastný," prohlásil, "týden před tak velkou událostí se chcete především přesvědčit, jak jste na to s formou. A chcete vidět, na čem bude potřeba pracovat. Té práce nemusí být až tolik. Už se moc těším a cítím se připravený," dal hráč naději Montgomeriemu i fanouškům.

Autor: pro iDNES.cz


Najdete na iDNES.czmobilní verze