Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Harrachovský pohár mnoho týmů vynechá

18 2006
Harrachov - Skromné obsazení bude mít víkendový Světový pohár v severské kombinaci, který hostí Harrachov. Přihlásila se pouze třicítka lyžařů. Z domácích závodníků sice bude na startu Ladislav Rygl, dorazí i suverén sezony Hannu Manninen, ovšem většina dalších sdruženářských es bude chybět.

Někteří sdruženáři víkendové soutěže v krkonošském středisku vynechají, protože mají domácí nominační závody na olympijské hry v Turíně.

Další sdruženářská esa ovšem budou chybět. Nepřijede druhý v pořadí SP Němec Ronny Ackermann, nedorazí Norové Magnus Moan a Peter Tande ani Rakušané Mario Stecher a Felix Gottwald.

"Bude jenom třicet závodníků. Buď mají národní mistrovství, nominační závody na olympiádu nebo dali přednost tréninku," řekla Vrátná. Vůbec se neobjeví Američané, Rusové, Italové nebo Kanaďané.

Fanouškům se představí čeští reprezentanti nominovaní na olympiádu, kteří mají šanci vylepšit si v domácím prostředí letošní bilanci. Na můstcích se trápící Rygl byl díky běhu nejlépe na 22. místě.

V závodě Světového poháru A se ještě představil Pavel Churavý a jeho maximem je 21. z Schonachu. Oba závody absolvuje také Tomáš Slavík a na zbylém čtvrtém místu pro český tým se v sobotu a v neděli vystřídají Patrik Chlum a Aleš Vodseďálek.

Harrachovské závody jsou předposledním Světovým pohárem před turínskou olympiádou. V sobotu je na programu sprint, který začne jednokolovým skokem na můstku HS-100 v 11.30, start běhu na 7,5 kilometru je v 15.30.

V neděli se jede klasický závod; dvě kola skoku jsou v plánu od 10.00 a běh na 15 kilometrů začne v 15.30.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze