Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Harrachov získal pořadatelství MS v letech na lyžích v roce 2014

Elitní český letec na lyžích Antonín Hájek. Zalétá si na domácím šampionátu v Harrachově v roce 2014? | foto: AP

4 2010
Po dvanácti letech bude Harrachov hostit světový šampionát v letech na lyžích. Krkonošské středisko bylo jediným kandidátem na pořádání mistrovství v roce 2014 a Mezinárodní lyžařská federace FIS na kongresu v turecké Antalyi jeho kandidaturu posvětila.

Harrachov už kandidoval na šampionát pro rok 2012, ale před dvěma lety prohrál při volbě s norským Vikersundem. Tým organizátorů pod vedením Rostislava Jozífka se proto už tehdy okamžitě rozhodl podat kandidaturu na rok 2014.

Pro krkonošské středisko hlasovalo patnáct z šestnácti členů předsednictva FIS. Harrachov dosud hostil mistrovství světa v letech 1983, 1992 a 2002.

"Při přípravě jsme především využili bohaté zkušenosti z poslední harrachovské kandidatury v roce 2008. Jsem velmi rád, že Harrachov pořadatelství získal, a věřím, že šampionát bude po organizační stránce stejně úspěšný tak, jako bylo mistrovství světa v Liberci v roce 2009," uvedl v prohlášení Jozífek.

Upozornil však, že tým čekají čtyři roky tvrdé práce, která začala již vybudováním umělého osvětlení v areálu. "Modernizací projde i další část skokanského areálu. Plánujeme také novou ohřívací místnost či zbudování atletické vesničky pro závodníky a na dojezdu můstku vyroste nová budova jako zázemí organizačního výboru," slíbil Jozífek.

Organizátoři by rádi šampionát propagovali nejen v České republice, ale také v Německu a Polsku. "Chtěli bychom, aby šampionát v roce 2014 přivedl do Harrachova 50 000 diváků," dal si za cíl Jozífek. Tolik fanoušků přišlo na lety na lyžích v Harrachově naposledy v roce 1983.

FIS rozhodla také o tom, že v roce 2015 se uskuteční mistrovství světa v alpském lyžování v americkém Beaver Creeku a Vailu, světový šampionát klasiků bude hostit švédský Falun a MS ve snowboardingu bude v rakouském Kreischbergu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze