Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Harrachov jde do boje o mistrovství světa v letech na lyžích

Harrachovské můstky v pátek 11. prosince 2009 | foto: Petr Koten, iDNES.cz

29 2010
Harrachov bude v příštích dnech bojovat v turecké Antalyi o přidělení pořadatelství mistrovství světa v letech na lyžích pro rok 2014. Pokud pořadatelství získá, půjde již o čtvrtý šampionát, který se pod Čertovou horou uskuteční. Kongres Mezinárodní lyžařské federace, který o pořadateli rozhodne, začíná v Turecku začátkem příštího týdne.

"V Harrachově bylo mistrovství světa v letech naposledy v roce 2002, proto věřím, že pořadatelství na rok 2014 získáme. Na světě je pouze několik mamutích můstků a pořadatelství šampionátu tak vychází přibližně na každých deset let," říká prezident organizačního výboru Rostislav Jozífek.

Pracovní skupina v čele se starostou Tomášem Plocem, která bude Harrachov na kongresu reprezentovat, odlétá do Turecka v sobotu. Zástupci Harrachova mají před sebou nabitý program. Čeká je několik prezentací v rámci kandidatury na MS 2014 a rovněž příprava a provoz prezentačního stánku.

Jeho pomyslné dveře se v kongresovém hotelu Sheraton otevřou v pondělí 31. května, kdy prezident Mezinárodní lyžařské federace a členové jejího předsednictva zahájí obchůzku všech kandidátských stánků. Kromě informací o kandidatuře Harrachova a drobných reklamních předmětů čeká na návštěvníky i typický český artikl – točené pivo.

Na případný šampionát v roce 2014 mají organizátoři připravenou první etapu přeměny areálu skokanských můstků. "Vybudovali jsme osvětlení obou můstků tak, abychom v budoucnu mohli pořádat noční závody. Chystáme též změny v logistice organizace a poskytování služeb účastníkům mistrovství světa na profesionální úrovni," vysvětluje Otakar Jiroutek, generální sekretář organizačního výboru.

"Do roku 2014 počítáme s vybudováním zázemí pro sportovce, a to jak atletické vesničky, tak i ohřívací místnosti přímo v nájezdové věži mamutího můstku," upřesnil Rostislav Jozífek.

Tradice pořádání světových šampionátů v letech na lyžích v Harrachově sahá do osmdesátých let minulého století. První mistrovství světa se zde uskutečnilo v roce 1983, další v roce 1992 a poslední v roce 2002.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze