Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hanson se expresním závěrem třetího kola dostal do vedení v Czech Open

Peter Hanson, třetí kolo Czech Open 2010. | foto: ČTK

21 2010
Švéd Peter Hanson byl nejdřív rozvážný a pak jako utržený ze řetězu. Ve druhé devítce jamek třetího dne golfového Czech Open zahrál čtyři birdie a tyto čtyři ušetřené rány spolu s jednou další z první části kola mu vynesly nevídaný náskok v čele turnaje European Tour.

Hanson se měl proč činit. Útok na přední pozice zahájil hlavně Miguel Ángel Jiménez. Španělský designér hřiště v Čeladné zahrál 67 ran (pět pod par) a se skóre -8 se dostal na druhé místo výsledkové listiny společně se Simonem Dysonem.

Jako by jednoho z favoritů povzbudil příval diváků, jichž se v Prosper Golf Resortu sešlo o poznání víc než v předchozích dvou dnech. Postupně zahrál pět birdie a vyvaroval se bogey, což se mu v předchozích dnech nepodařilo.

"Cítil jsem tu podporu, bylo tam velké množství lidí, kteří mi přáli," ocenil bouřlivé povzbuzování publika po každé ráně.

Miguel Ángel Jiménez, tisková konference po třetím kole Czech Open 2010.

Jiménez byl dnes spokojen s patováním. "To mi šlo opravdu velmi dobře," pochválil činnost, kterou šel v pátek okamžitě po skončení druhého kola trénovat.

Pětačtyřicetiletý populární golfista si na začátku týdne stěžoval na složitou aklimatizaci po příletu z USA. Po prvním kole slíbil, že se bude zlepšovat. "Rád sliby plním, zasmál se otázce, zda bude v neděli opět lepší a naváže na sérii 71, 70, 67. "Zkusím to. Nikdo neví, co se stane, ale já chci být rozhodně co nejlepší."

Boj o Ryder Cup

Ze švédského dua, jehož výsledek sedm ran pod par znamenal společné vedení po pátečním druhém kole, odpadl Fredrik Widmark, zejména vinou double bogey na jamce č. 12.

Fredrik Widmark, třetí kolo Czech Open 2010.

Fredrik Widmark, třetí kolo Czech Open 2010.

Jeho krajan Hanson prokázal vyšší třídu. Jiménezových 67 ran pro něj znamenalo metu, k níž se nakonec dopracoval, zejména expresním závěrem.

"Věděl jsem, že Miguel a další jsou těsně za mnou nebo na mé úrovni, takže mi bylo jasné, že pary nebudou stačit," potvrdil Hanson dobrou informovanost o dění kolem.

Na šestici posledních jamek čtyřikrát snížil skóre, většinou v kombinaci dobré přihrávky do vzdálenosti dvou metrů od praporku (nebo menší). Vše korunoval jistě proměněným puttem. "Na první devítce se to nevedlo, bylo tam několik velmi těžkých navrtání jamky," uvedl.

Z dobré výchozí pozice se vpřed dostal Angličan Dyson, jenž společně s Jiménezem a Hansonem hraje o místo v rydercupovém týmu Evropy. "Na první devítce jsem hrál nejlepší golf, jaký jsem kdy předvedl," pochválil se.

Simon Dyson, třetí kolo Czech Open 2010.

Simon Dyson, třetí kolo Czech Open 2010.

Po birdie na třinácté jamce se posunul na skóre -8, sérií pěti parů ho udržel a dělí se o druhé místo. "Dokázal jsem se udržet ve hře pro čtvrté kolo, což je úžasné," dodal spokojený Dyson.

Den začal scénou jako z filmu

Zatímco nejlepší hráči průběžného pořadí čekali na svůj start, prožil Gary Murphy pravé golfové martýrium. Na patnácté jamce hřiště Old Course v Čeladné s parem tři zahrál decimující výsledek: 11 ran.

Ostrovní green, kam špičkoví profesionálové pálí první ránu ze vzdálenosti 154 metrů, je postrachem rekreačních hráčů. Tu a tam tady pohoří i ti nejlepší. Většinou se to ale obejde jen jednou ranou do vody.

czech open - pořadí po třetím kole

Par 72: 1. Hanson (Švéd.) 204 (67+70+67) -12, 2. Jiménez (Šp.) 208 (71+70+67), Dyson (Angl.) 208 (70+69+69) oba -8, 4. Price (Wal.) 209 (70+70+69) -7, 5. Boyd 210 (72+70+68), Bland (oba Angl.) 210 (68+71+71), Gallacher (Skot.) 210 (74+68+68), Colsaerts (Belg.) 210 (73+65+72) všichni -6.

Sedmatřicetiletý Ir poslal do jezírka, obklopujícího jamkoviště, hned čtyři. Murphymu nepomohla ani drop zóna, z níž mohl další údery hrát, ačkoli je umístěna mnohem blíž praporku, než je od něj vzdáleno odpaliště.

Nikoli nepodoben hrdinovi filmu Zelený svět (Tin Cup), v němž hlavního hrdinu, golfového profesionála, hrál Kevin Costner, předvedl muž z Kilkenny hrstce diváků velké představení. S aktuálním skóre +15 klesl na poslední místo výsledkové listiny.

Není tam sám. Trestné údery sbíral na poslední jamce, kde se také překonává velká vodní překážka, Australan Tim Stewart a zdolal ji také jedenácti ranami.Najdete na iDNES.czmobilní verze