Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hanika po brněnské Velké ceně: Francouz nesmyslně zabrzdil

17 2015
Dvakrát během půlhodiny startoval ze sedmé pozice, ale závodní štěstěna si s ním zle pohrála. Zatímco při prvním startu třídy Moto3 se Karel Hanika motal okolo páté pozice, po nuceném restartování závodu se propadl. Nakonec i kvůli pádu dojel 19letý rodák z Brna potlučený na 26. místě.

Proč se vám nevyvedl druhý start?
Odpíchl jsem se dobře, ale už v první zatáčce jsem byl zaseklý za dvěma jezdci, všichni mě brali zvenku a na další rovině to bylo to samé. Byl jsem jediný bez slip streamu a kvůli tomu mě předjelo hrozně moc lidí.

Vyvedla vás pauza v boxech z rytmu?
Ani ne, bylo to pro všechny stejné. Spíš bylo smolné, že první start se mi povedl, ale při tom druhém tam fakt byli lidé a nemohl jsem s tím nic dělat. A bohužel pak přišel ten incident.

Fotogalerie

Karel Hanika ve Velké ceně Brna

Co se přihodilo?
Přede mnou nesmyslně zabrzdil Francouz (Quartararo – pozn. red.). Co jsem s tím mohl dělat, když se najednou přede mnou zastaví člověk? Je to škoda, třeba bych byl pořád kolem 12. místa. Jel bych pořád v první skupince a třeba se dopředu postupně dostal. Mrzí mě to, vím, že jsem tam mohl být.

Vyříkal jste si to s francouzským jezdcem?
Kuba (Kornfeil – pozn. red.) ho předjel, on si chtěl udělat dobrý výjezd, což chápu, ale když jsou za ním další jezdci, tak nemůže tolik do zatáčky zpomalit. Já jsem k tomu přišel jako slepý k houslím, najednou přede mnou stojí borec a musel jsem sáhnout po brzdě, abych ho nenabral úplně.

Přemýšlel jste, jestli má smysl po karambolu pokračovat?
To ne, chtěl jsem to dojet. I když mě bolí koleno a páčky byly různě zohýbané.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze