Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Má sedřené tělo i bolavá záda. I tak Hanika říkal: Je to super výsledek

Český motocyklový závodník Karel Hanika | foto: Red Bull

8 2014
Valencie (Od našeho zpravodaje) - Byla to kvalifikace, která dává naději, že se v neděli Karel Hanika může rvát o stupně vítězů. Jenže taky to byla kvalifikace, která si od něj vyžádala bolestivou daň. V závěru, kdy už držel ve třídě Moto3 šesté místo, přeletěl v plné rychlosti přes řidítka a ztěžka se sbíral ze země. "Byla to moje chyba, ale jinak jsem docela šťastný," řekl pro iDNES.cz.

Začněme od konce. Jak na tom zdravotně jste?
Teď půjdu ještě na kliniku k doktorovi, protože mě bolí záda, narazil jsem si patu a mám celkem odřený bok. Ale není to nic vážného, co by mě mělo v neděli omezovat.

Co přesně se stalo?
Jel jsem poslední kolo, měl před sebou týmového kolegu Kenta, kterého jsem slušně stahoval. Chtěl jsem ho za šestou zatáčkou předjet, ale přehnal jsem to s plynem. Je to moje chyba, ale nejsem nijak naštvaný, protože jsem to své rychlé kolo zajel sám, aniž bych se za někým vyvezl. Takže jsem šťastný, protože je to super výsledek.

Je asi hodně pozitivní zjištění, že rychlá kola už zvládáte sám.
Přesně tak! Na začátku sezony to bylo tak, že kdybych si čas zajel sám, byl bych kolem 20. místa. Teď je vidět, že i mně samotnému to jde. Dobrý čas jsem si sám zajel už v Malajsii, teď i tady ve Valencii, což se zítra bude hodit.

Třeba i v tom, abyste týmovému kolegovi Millerovi pomohl k titulu?
Bude to důležitý aspekt. Chtěl bych mít dobrý start a pomohu mu, jak jen to půjde. Je nutné, abych Jack (Miller) vyhrál a Márquez byl někde vzadu. (Márquez má před Millerem náskok 11 bodů). Ale uděláme všichni všechno. Nejde o můj výsledek, ale aby Jack získal titul. Na něj já mám příští rok!

Šesté místo je váš druhý nejlepší kvalifikační výsledek.
A cítím se výborně. Celý víkend jezdím sám, zrychluji a je to přesně tak, jak jsme chtěli. Pořád se sice učím, ale zlepšuje se to. Takže myslím, že by to v neděli mohlo dopadnout dobře. Je to vrchol sezony, takže do toho dám všechno!

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze