Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Handicapovanou sportovkyní roku je Maléřová

7 2006
Praha - Sluchově postižená atletka Pavlína Maléřová byla v anketě Českého paralympijského výboru (ČPV) vyhlášená nejlepším handicapovaným sportovcem uplynulého roku. Maléřová na loňské deaflympiádě v Melbourne vyhrála hod diskem a v kladivu přidala stříbro. Nejlepším kolektivem jsou tělesně postižené lukostřelkyně.

Na druhé pozici skončila podobně postižená atletka Margareta Trnková-Hanne, dvojnásobná vítězka z Melbourne v běhu na 100 a 200 metrů. Třetí byl zástupce atletů spastic handicap Roman Musil.

Do desítky se v abecední pořadí dostali cyklista spastik Jiří Bouška, mentálně postižený tenista Josef Hus, tělesně postižení cyklisté Jiří Ježek a Marcel Pipek, lukostřelkyně spastic handicap Markéta Sidková, sluchově postižená atletka Tereza Wagnerová a cyklista Josef Winkler, spastic handicap.

V desítce naopak nefiguruje například tělesně postižený vrhač Martin Němec, který vybojoval na ME v atletice dvě zlata a bronz a měl na tomtéž šampionátu lepší bilanci než v anketě třetí Musil.

Němec je členem Českého svazu tělesně postižených  sportovců (ČSTPS), jenž je s ČPV už dva roky ve sporu, který dokonce řeší soud. ČPV se proti rozhodnutí soudu odvolal a v rozporu z jeho rozhodnutím nepovažuje ČSTPS za svého člena.

Slavnostního vyhlášení se v hotelu Praha zúčastnili také předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek a premiér Jiří Paroubek, který předal Maléřové hlavní cenu - automobil Škoda.

Výsledky:
Handicapovaný sportovec roku 2005:
1. Maléřová (atletika, sluchově postižená), 2. Trnková-Hanne (atletika, sluchově postižená), 3. Musil (atletika, spastic handicap),
další pořadí podle abecedy: Bouška (cyklistika, spastic handicap, Hus (tenis, mentálně postižený), Ježek (cyklistika, tělesně postižený), Pipek (cyklistika, tělesně postižený), Sidková (lukostřelba, spastic handicap), Wagnerová (atletika, sluchově postižená), Winkler (cyklistika, spastic handicap). 
Objev roku: Kulíšková (lyžování, zrakově postižená), Pekara (boccia, spastic handicap).
Junioři roku: Berná (atletika, spastic handicap), Kocourek (cyklistika, sluchově postižený).
Nejlepší kolektiv: Tělesně postižené lukostřelkyně (Černá, Kuncová, Sidková).

Pavlína Maléřová byla 7. února v Praze vyhlášena nejlepším handicapovaným sportovcem uplynulého roku v anketě Českého paralympijského výboru.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze