Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hanák: Bude to boj až do konce

7 2006
Přerov - O evropský titul se bude bojovat až do posledního závodu. Stejně jako loni. To je předpověď přerovského autokrosaře Ladislava Hanáka. Další ze soubojů se svým největším konkurentem Petrem Turkem, obhájcem titulu jak doma, tak i v Evropě, prohrál v Nové Pace kvůli proražené zadní pneumatice.

"Na začátku třetího okruhu jsem poznal, že je zle. Auto bylo pomalejší na rovinkách a hůř se ovládalo v zatáčkách," vysvětlil Hanák.
 
Podle něho píchlé kolo není v autokrosu nic výjimečného, ale běžnější jsou spíše jiné technické problémy s autem.

"Třeba zrovna v Pace píchnul v rozjížďce i Turek. Trať byla hodně rozbitá," poznamenal Hanák.
 
Ten vyhrál všechny tři rozjížďky, ovšem start finále měl podle něj Turek nepatrně lepší.

"V našich soubojích jde především o to, kdo líp odstartuje. Tentokrát to bylo těsné, ale v první zatáčce byl asi o půl kola dřív než já, a já nechtěl riskovat hned v úvodu nějakou kolizi, tak jsem ho raději pustil," vysvětlil Hanák.
 
Oba autokrosaři pak potvrzovali svou suverenitu nad zbytkem startovního pole, vždyť každý z nich nasbíral už dvakrát více bodů než třetí v celkovém pořadí. Jenže pouze do třetího kola.

Pak Hanáka předjelo dalších pět vozů a přerovský závodník byl až sedmý. "Petr zvolil tak rychlé tempo, že bylo otázkou času, komu z nás se něco takového stane," dodal Hanák.
 
Závodem v Nové Pace odstartovala druhá polovina šampionátu, ze které se stejně jako z té první škrtá nejhorší výsledek.
 
Autokrosaře teď čekají závody domácího šampionátu - ve Velkém Meziříčí a v Přerově.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze