Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalistka Koníčková po debaklu: To hlavní je teprve před námi

České florbalistky v útoku. Hana Koníčková je zcela vlevo. | foto: www.flickr.com/photos/IFF_Floorball

6 2015
Na takové obrátky nejsou zvyklé. České florbalistky na světovém šampionátu zažily ukrutný kolotoč a v Tampere podlehly Švédkám 2:17. Obránkyně Hana Koníčková žehrala na nezvykle slabou defenzívu, ale našla i pozitivní momenty. Český tým měl podle ní proti Švédkám velký počet příležitosti, které si jindy nevytvořil ani za několik zápasů.

„Po první třetině jsem myslela, že naskočíme do druhé a proměníme šance. Jenže nám nefungovala obrana, která nás jindy zdobí. Velké pozitivum je, že jsme se nebály s nimi hrát dopředu. Šance, které jsme si dneska vypracovaly, jsme nikdy neměly ani za několik utkání,“ hledala pozitiva na kruté porážce Koníčková, autorka jedné ze dvou českých branek.

Historicky nejvyšší porážkou se nechtěly florbalistky nechat psychicky rozhodit. „Tenhle výsledek neřeší další vývoj. Je jedno, jestli to skončilo 2:10 nebo 2:20. Musíme si pohlídat důležitější zápasy než dneska,“ řekla hráčka finského týmu NST Lappeenranta.

V úvodu zápasu držel český tým krok, ale Švédky brzy začaly trestal okénka v české obraně. „Čuchly jsme si, zjistily jsme, že si šance dokážeme vytvořit. Daly jsme gól a věřily jsme si na míčku i směrem dopředu. Chvilku to bylo dobré. Škoda, že jsme nedaly další kontaktní gól, protože nám zase utekly o dva o tři, což je proti Švédsku moc,“ uvedla Koníčková.

Zápas si český tým zanalyzuje a vezme si z něj do budoucna poučení. „Musíme si brát příklad z každého utkání. Jestli se chceme posunout, musíme hrát zápasy s nejlepšími. Je to obrovská škola, ale nebyl to nejpodstatnější zápas vzhledem k vývoji turnaje,“ zopakovala třiadvacetiletá Koníčková.

V pondělí od 14:30 SEČ čeká český tým Německo a potřebuje minimálně bod k potvrzení druhé pozice ve skupině B a přímému postupu do čtvrtfinále. „Je to brzy. Musíme do sebe dostat kvalitní stravu, jít si rychle lehnout a kvalitně se připravit. Myslím, že se povede rychle usnout, novicky i zkušené hráčky dodrží režim a půjdou spát, abychom proti Němkám předvedly kvalitní výkon,“ podotkla Koníčková.

Němky remizovaly dnes 1:1 s Lotyšskem, které Češky na úvod porazily 15:2. „Myslím, že Němky budou víc agresivnější, důraznější a nepříjemnější při napadání než Lotyšky. Nebojíme se jich, musíme proti nim jít s hlavou nahoře,“ dodala Koníčková.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze