Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hamilton v Japonsku boural a přeje si, aby mu pomohl déšť

Lewis Hamilton naboural svůj monopost McLaren v úvodním tréninku GP Japonska. | foto: AP

8 2010
Náročný okruh v Suzuce pokaždé někoho nachytá nepřipraveného. V pátečních trénincích Velké ceny Japonska to byl bývalý šampion Lewis Hamilton, kdo musel zpytovat svědomí. "Moc jsem tlačil na plyn. A asi moc brzo," vysvětloval Brit po havárii v zatáčce Degner.

Právě Degner patří mezi nejzapeklitější zkoušky okruhu v Suzuce. Projíždí se ve vysoké rychlosti a stáčí se dvakrát vpravo. To vše při jízdě dolů z kopce. Není rok, aby zde někdo z pilotů seriálu neztratil kontrolu nad vozem.

V roce 2010 Hamilton ztratil kontrolu nad autem hned v prvním esíčku, dostal se do štěrkového kačírku a levou přední stranou monopostu narazil do bariéry. "Měl jsem docela smůlu," říká Hamilton. "Nebyla to velká chyba, ani jsem nejel příliš rychle. Bohužel přesto došlo ke střetu s bariérou."


Rána to nebyla velká, ale stačila k tomu, aby jeho auto bylo více než tři hodiny nepojízdné. Mechanici McLarenu na něm dřeli místo oběda, přesto stihl Hamilton odpoledne odjet pouhá čtyři kola. Žádný z jezdců nebyl na dráze tak málo jako on, což je velmi bolestné i proto, že stáj McLaren plánovala testy nových dílů.

"Kluci v garáži odvedli úžasnou práci," říká britský pilot. "Pracovali velmi tvrdě, aby dali auto do pořádku. Povedlo se jim to jen na posledních deset minut, ale i to hodně pomohlo."

Navzdory problémům Hamilton doufá, že nové součástky, které by měly zrychlit jeho monopost, přesto bude moci nasadit v sobotní kvalifikaci. "V sobotu je další trénink a myslím, že ten čas by mi mohl stačit. A je možné, že od nuly nebudu začínat jen já, ale i všichni ostatní. Má totiž pršet a nastavení z pátku bude možná k ničemu," předpokládá i doufá Lewis Hamilton.

Britský závodník nutně potřebuje v Suzuce uspět. Měl by dokončit minimálně na stupních vítězů, nebo bude po jeho nadějích na mistrovský titul. Poslední dva závody nedojel do cíle. Teď musí doufat, že v Japonsku si nehodu vybral už v pátečním tréninku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze