Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Halový motokros poprvé míří do Sazka Areny

24 2006
Praha - Exhibice na kolech BMX či malých motocyklech. Trať dlouhá 420 metrů. Čeští jezdci Jan Brabec, Petr Bartoš nebo Martin Michek. A také zvučná jména ze zahraničí. Tak bude vypadat premiérový ročník halového Euronic Arenacrossu, který navazuje na podobnou akci z Brna. Ale pozor! Teď se pojede v Sazka Areně.

Akce se koná o víkendu 4. a 5. listopadu.

"Už tři roky pošilháváme po Sazka Areně. Pořadatelům evropských halových závodů jsme vždy záviděli krásné podmínky, které nyní budeme nyní i my. Navíc nebudeme omezeni prostorem," uvedl Jan Juřička z pořádající agentury Forsage na dnešní tiskové konferenci v Praze.

V brněnském Rondu byly závody limitovány velikostí plochy i omezeným technickým zázemím. Multifunkční libeňská aréna je výrazně větší.

V Praze bude pro jezdce připravena 420 metrů dlouhá trať, delší je prý pouze v pařížské hale Bercy. Její náročnost budou zvyšovat takzvané rolety.

"Je jen škoda, že na start bude moci jít vždy jen dvanáct jezdců. Například aspirantů na finále a motokrosařů, kteří by si to zasloužili, bude více než dvacet," řekl Juřička.

Čtyřicet jmen ze zahraničí

Mezi jezdci je o pražský závod velký zájem. Jen ze zahraničí se jich hlásilo více než čtyřicet. Ve startovním poli budou i vítězové předešlých tří ročníků z Brna francouzští motokrosaři Julien Vanni a Antoine Lettelier či Collin Dugmore z JAR.

Přihlášeni jsou i američtí reprezentanti Jason Thomas, Jiri Dostal či Michael LaPaglia, talentovaný  Calton Facciotti z Kanady, finský jezdec Marko Kovalainen a Markus Mauser z Rakouska.

Chybět nebudou ani čeští jezdci Jan Brabec, Petr Bartoš či Martin Michek.

"Zvučných jmen je přihlášeno opravdu hodně a slibují divácky atraktivní závody a velké boje. Já se pokusím jet, co nejlépe a uspět," řekl Michek, který v letošní sezoně premiérově nakoukl do motokrosového mistrovství světa.

Mnohem více zkušeností s halovými závody má ale Bartoš. "Vše se odvíjí od startů, které mi v Brně šly. Snad to bude pokračovat i v Praze," uvedl Bartoš.

Řada domácích motokrosařů se představí ve vloženém závodě na pitbicích. Na motorkách vysokých jen 91,5 cm by své umění měli vyzkoušet Martin Žerava, Michal Kadleček, Jiří Čepelák či Filip Neugebauer.

Poprvé se představí i ženy

Českou premiérou bude závod žen, ve kterém by se mělo představit až deset adeptek dosud mužského sportu.

Na závěr sobotního i nedělního programu se uskuteční dvě show - na kolech BMX a opět na pitbiku, tentokrát v podání předního  amerického kaskadéra za řidítky malého stroje Travise Harta.

Autoři: ,


Nejčtenější

Grafton Recruitment Praha
Java Architect

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 100 000 - 130 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze