Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Halový mistr vzejde z Plzně

20 2000
P r a h a - Jen pár dní po novém roce bude znám halový mistr republiky v tenise. Od 2. do 9. ledna 2001 se totiž v hale plzeňské Slavie uskuteční osmý ročník halového šampionátu v mužském tenise pod názvem Ecimex Cup. Podle pořadatelů se v Plzni sejdou ti nejlepší z domácího tenisu, kteří neodlétají na podniky ATP do Austrálie, a výkvět juniorské kategorie.

Startovní listině se 32 jmény dominuje Radomír Vašek 372. na žebříčku ATP. Vedle něj budou na plzeňských dvorcích k vidění další tři hráči umístění do pětisté příčky: Cakl, Žitko a Levinský. V kvalifikaci se navíc objeví špička juniorské kategorie. Do soutěže čtyřhry nastoupí 16 dvojic. Turnajová dotace činí celkem 340.000 korun, rozpočet odhaduje hlavní sponzor firma Ecimex Tesla na jeden milion korun. Vítěz dvouhry získá 90.000 korun, nejlepší dvojice 30.000.

Se skutečností, že na domácí šampionát nepřijede vlastně žádný známý hráč, si vedení turnaje hlavu neláme. V době, kdy se na druhé straně zeměkoule bude rozjíždět nový ročník okruhu ATP Tour a vyvrcholí přípravy na první grandslamový turnaj, Australian Open, asi nelze nic jiného očekávat. "Od těch nejlepších chceme, aby reprezentovali v Davis Cupu, to je jejich povinnost. Takovýto turnaj má být příležitostí pro mladší začínající hráče," vysvětlil stanovisko svazu jeho generální sekretář Marek Moravec.

Všichni pořadatelé a zástupci svazu se shodli na velmi pozitivním přístupu firmy Ecimex. Ta pořádá turnaj už poosmé za sebou a stává se tak trochu garantem rozvoje tenisu v republice, kde se nehraje žádný mužský turnaj vyšší než kategorie challenger. "Rádi bychom jednou pořádali i velký turnaj, ale to je záležitost ekonomické situce. V současné době musíme být spokojeni s podnikem jako je tento," vyjádřil se zástupce firmy.

Turnaj se bude hrát v hale TK Slavia u Borského parku v Plzni. Letos poprvé na povrchu Supreme, který by měl nahradit dosavadní rychlý koberec, na nějž si mnozí hráči stěžovali. Supreme má být výrazně pomalejší. Kvalifikace se rozjede v úterý od 12 hodin, od středy budou na pořadu zápasy hlavní soutěže. Finále čtyřhry je naplánováno na sobotní odpoledne, jednotlivci se o titul mistra utkají o den později od 10 hodin.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze