Halové mistrovství Evropy v atletice v Glasgow, 3. den

Průběh komentuje Michal Koubek, dění na místě sleduje David Mrzena.

Online přenos končí, vy se však můžete pomalu začíst do zpravodajství.

Sasínek bronz neobhájil, je čtvrtý. Hrubá i Vrzalová končí šesté

přečíst článek
Čeští reprezentanti

Výška ženy, finále: Na výšce 1,99 m skončila Ukrajinka Levčenková, která bude mít stříbrnou medaili. Třetí je s výkonem 1,97 m prvním pokusem Palšyteová z Litvy. Hrubá obsadila šesté místo.

Výška ženy, finále: Poslední disciplína halového mistrovství Evropy zná svoji vítězku. Výšku ovládla Ruska Lasickeneová, která zdolala výšku 2,01 metrů. Pokoušela se ještě překonat své letošní maximum, ale 2,05 m už nezvládla.

Ačkoliv Británie v posledním úseku dotírala na první Polsko, nakonec to nestačilo. Zlatou medaili tedy převezme polská štafeta (3:28,77), stříbro Británie (3:29,55), bronz bude mít Itálie (3:31,90).

Před námi je poslední běžecký závod - ženská štafeta 4 x 400 metrů.

Dnešní vítězky a vítězové:

• Vítězkou finálového běhu na 800 metrů se na evropském halovém šampionátu stala...
  • Španělský atlet Jorge Ureňa se po doběhu osmistovky raduje z celkového...
  • Nizozemská sprinterka Nadine Visserová se stala evropskou halovou šampionkou v...

Trojskok muži, finále: Pro třetí místo si doskočil Němec Hess (17,10 m). Na druhém místě skončil výkonem 17,11 m Portugalec Évora. A zlato si odveze Ázerbajdžánec Babayev (17,29 m), který ve finále zaznamenal dokonce osobní maximum.

Belgie si v něm vypracovala poměrně značný náskok, jenže Španělé jej dokázali smazat, a dostat se dokonce před ně. V posledním úseku však belgický finišman Kevin Borleé zabral a doběhl v čase 3:06,27 pro zlato. Španělé jsou v národním rekordu 3:06,32 druzí, třetí je Francie.

Následují mužské štafety 4 x 400 metrů. Titul obhajují Poláci.

Výška ženy, finále: Michaela Hrubá posledním pokusem zdolala 1,94 metrů, následující výšku (1,97 m) už ale překonat nedokázala a v soutěži končí. Česká atletka tak bude na šestém místě.

A svou finálovou účast zhodnotila v České televizi i Simona Vrzalová: „Bylo to spíš nevydařené finále, takticky jsem běžela hrozně, vůbec jsem nezachytila nástup. Šesté místo v Evropě je sice krásné, ale chtěla jsem být alespoň pátá.“

Britka Muirová je časem 4:05,92 první, stříbrnou medaili si udržela Polka Ennaouiová, třetí je Irka Mageeanová. Vrzalová se v závěru trochu propadla a je šestá. Česká reprezentatka zvládla 1500 metrů za 4:12,16.

Muirová si běží pro první příčku, Vrzalová je momentálně čtvrtá.

Vrzalová se snaží oběhnout protivnice po vnějšku, je okolo pátého místa.

První je Britka Muirová, kterou následuje Polka Ennaouiová.

Vrzalová běží ve druhé polovině balíku.

Ihned po mužích nastupují na stejné trati ženy. A opět je závod s českou účastí. Jak si povede Simona Vrzalová?

„Že nevyšla medaile mě samozřejmě trochu mrzí, ale odstup na čelo byl přece jen větší. Možná kdybych začal finišovat trochu dříve. Čtvrté místo však beru,“ říkal v rozhovoru pro ČT Sasínek.