Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hadrava s Demarem se trápí ve škole

6 2006
Opava - Třikrát čtyřikrát během měsíce usedají do školní lavice. A k tomu se stále naplno věnují vrcholovému volejbalu. Nejsou to však žádní mladí kluci, ale zralí muži. Někdejší volejbaloví reprezentanti Milan Hadrava a Martin Demar se "na stará kolena" pustili do studia Obchodní akademie.

"Proč jsme do toho šli? Přemluvil nás jeden ze sponzorů opavského volejbalu," přiznal současný asistent kladenského trenéra Milan Hadrava.

Školu začali oba v Opavě, kde Hadrava minulou sezonu ještě trénoval a kde je Demar kapitánem týmu. V pololetí se však jejich cesty rozešly. Milan Hadrava odešel do Kladna, takže přešel na stejnou akademii do nedalekého Stochova.

Hadrava i Demar jsou vyučenými automechaniky. Proč se vůbec do tříletého studia pustili? "Rádi bychom studovali trenérskou jedničku a k tomu potřebujeme maturitu," shodli se.

Jenže studovat a k tomu se naplno věnovat sportu, to není snadné. "Skloubit školu s prací je náročné," potvrzuje smečař Hadrava. "Dříve jsem ale maturitu neudělal, pořád měl přednost volejbal," řekl Demar, který má nyní po vyřazení Opavy z play-off na studium více času.

V průběhu sezony ale měl s navštěvováním akademie problémy. "Ve škole mi sice vycházejí vstříc, ale zadarmo nic nedostanu. Že jsem Demar, za to známky nemám."

Hned přidává důkaz: matematiku. "V té se potřebuji pořádně zlepšit," téměř zoufale volá o pomoc. Pololetní zkoušku ovšem Demar nezvládl. "Snad mi vyjde na konci roku," doufá volejbalista.

Stejně jako jeho kolega je však odhodlaný školu dokončit. "Budeme bojovat," říká za oba Milan Hadrava - jako by šlo o další důležitý zápas jejich kariéry.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze