Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Úspěch hradecké cyklistické stáje v Polsku, Hačecký slavil výhru

Vojtěch Hačecký | foto: Pavel Lebeda/sport-pics.cz

20 2016
Forma je před jedním z vrcholů letošní sezony, kterým bude blížící se domácí šampionát, slibná. Přesně tohle si mohou říct cyklisté hradecké stáje Whirlpool Author po víkendových vystoupeních v Polsku.

Zvlášť po tom sobotním, kterým byl 26. ročník Memoriału Grundmanna i Wizowskiego, závodu druhé kategorie UCI. V něm totiž vyhrál Vojtěch Hačecký a zopakoval si tím svůj tři roky starý úspěch, který tehdy oslavil ještě v barvách pražské Dukly, odkud před sezonou do Hradce přišel.

Hačecký vyhrál po 184,5 kilometrech, které cyklisty vedly z Szczyglice do Kwielice. O jeho prvenství rozhodl spurt kvarteta uprchlíků, Hačecký v něm za sebou nechal trio domácích polských cyklistů Tomasze Kiendysa, Pawla Charuckého a Dominika Oborského.

Hačecký tím završil svůj výborný výkon, který ho pasoval do jasně nejaktivnějšího borce celého závodu. Dopředu se dostal hned po startu na úvodních deseti kilometrových okruzích a se skupinou třinácti závodníků odjel pelotonu. Tento únik vydržel pouze 130 kilometrů, ale ve chvíli, kdy peloton uprchlíky dostihl, Hačecký zaútočil znovu, tentokrát se třemi polskými závodníky Oborskim, Charuckim a Kiendysem. Tato skupinka si vytvořila tříminutový náskok a peloton na něj už nestačil zareagovat.

„Závěr závodu se jel poměrně v poklidu, protože jsme věděli, že máme dostatečný náskok před hlavním polem. Otázkou tak byl pouze závěrečný spurt, na který jsem si věřil. Ostatní se ani moc nesnažili reagovat,“ uvedl Hačecký.

O další bodový zisk do světového žebříčku UCI se v tomto závodě postaral Alois Kaňkovský, který byl nejrychlejším v hlavním poli a obsadil 5. místo.

Právě Kaňkovský byl z jezdců hradecké stáje nejlepší i v nedělním dalším jednorázovém závodě, kterým byl Korona Kocich Gór. V náročném kopcovitém terénu obsadil 12. místo, jen o tři příčky za ním do cíle dorazil Hačecký.

Už tento týden čeká na hradecké cyklisty letošní mistrovství České republiky. Jede se v Kyjově, ve čtvrtek je na programu časovka, v neděli pak závod jednotlivců s hromadným startem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze