Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Gymnastka Komrsková překvapila svět

9 2000
G l a s g o w - Česká sportovní gymnastka Jana Komrsková obsadila ve finále přeskoku Světového poháru v Glasgowě vynikající čtvrté místo a potvrdila tak, že patří mezi světovou elitu. Ve své nejoblíbenější disciplíně dnes porazila například i olympijskou vítězku ze soutěže družstev Andreu Raducanovou z Rumunska, na první Jelenu Zamolodčikovovou z Ruska, která přeskok vyhrála i v Sydney, však nestačila. Stejnou pozici pak mladá Češka vybojovala překvapivě i ve cvičení na bradlech. Do hlavní soutěže se přitom dostala na poslední chvíli jako náhradnice. Z bronzové příčky ji po velké bitvě odsunula až rumunská hvězda Andrea Raducanová.

Jako nováček soutěže nastoupila česká závodnice k přeskoku s nevýhodným startovním číslem 1, přesto dokázala předvést lepší výkon než při únorových předolympijských závodech v Sydney, kde obsadila druhé místo. Do finále přeskoku se Komrsková kvalifikovala v letošní sérii mítinků Světového poháru.

Až v Glasgowě, kde probíhají finále všech disciplín ženské i mužské sportovní gymnastiky, se dozvěděla, že nastoupí navíc také ve finále cvičení na bradlech. Mezinárodní gymnastická federace totiž Komrskovou posunula z pozice náhradnice do role finalistky a z bronzové příčky ji po velké bitvě odsunula až rumunská hvězda Andrea Raducanová. Komrsková však získala další hodnotné skalpy, především výborné Rumunky Simony Amanarové a Ukrajinky Olgy Roščupkinové.

Nejlepší sestavu při absenci vítězky z olympijských her v Sydney Světlany Chorkinové z Ruska, která se bude po sérii exhibic pravděpodobně věnovat hlavně baletu, předvedla Číňanka Ling Ťie.

Cvičení Komrskové na bradlech budilo velkou pozornost. Češka, která se svým vystoupením nepočítala, si do Skotska nepřivezla speciální bradlařské 'mozolníky' a musela si je půjčit od soupeřek.

Ženy - přeskok
1. Zamolodčikovová (Rus.) 9,581 bodu 2. Amanarová (Rum.) 9,387, 3. Skowronská (Pol.) 9,374, 4. Komrsková (ČR) 9,331, 5. Raducanová (Rum.) 9,312, 6. Williamsová (Brit.) 9,281.

Ženy - bradla
1 Ling Ťie (Čína) 9,800 bodu, 2 Slaterová (Austr.) 9,662, 3. Raducanová (Rum.) 9,425, 4. Komrsková (ČR) 9,375, 5. Roščupkinová (Ukr.) 9,350, 6. Chuang Man-tan (Čína) 9,150.


 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze