Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Gymnasta Vyoral se bude rvát o finále

13 2006
Aarhus - Pátek 20. října 2006. Pokud bude kolem 19. hodiny David Vyoral stále ještě pobývat v Dánsku, bude to výborná zpráva. V NRGi Areně přístavního města Aarhus v té chvíli vyvrcholí boje jednotlivců na mistrovství světa ve sportovní gymnastice. A premiérový postup do finále je pro zlínského gymnastu největší výzvou.

„Byl by to krásný dárek,“ zasnil se Vyoral, který 25. narozeniny oslavil ve středu.

Věří si především ve své parádní disciplíně prostných. „O osmičku se porvu,“ slíbil.

V prostných na jarním závodu světového poháru v Moskvě poprvé vystoupal na stupně vítězů, třetí místo získal za 15,1 bodu.

„Teď jsem do sestavy zařadil ještě další náročnější trik. Když vše excelentně zvládnu, mohl bych být možná o další čtyři desetiny lepší. Ale to je ta naprosto ideální varianta,“ přiznal nejlepší český gymnasta na prostných, který na loňském mistrovství světa v australském Melbourne skončil až v závěru třetí desítky.

V Aarhusu se jako jediný Čech představí hned ve třech disciplínách: na kruzích, přeskoku a prostných.

Na prostředí v moderní hale si zatím zvyká. Je totiž vybavená jinou značkou nářadí, než která je běžná v Česku. „Hlavně nám moc nevyhovuje přeskok. Stůl je jiný, než jaký známe z Prahy, doskoková žíněnka za koněm je zase hodně nízko,“ vyjmenoval nezvyklosti.

S aklimatizací prý ale bojuje většina zemí. „Až na Číňany. Ti nemají problém vůbec s ničím,“ podotkl s úsměvem.

Kvalifikace je na programu o víkendu a kromě jednotlivců se hodnotí i výsledky jednotlivých zemí rozhodující pro pokračování cesty na olympijské hry. Do kvalifikace, která bude příští rok při mistrovství světa ve Stuttgartu, postoupí 24 nejlepších týmů.

Českou snahu výrazně narušila ztráta lídra Martina Konečného, který se podrobil operaci kolene.
„Budeme se snažit udělat co nejlepší výsledek pro tým, ale na postup nepomýšlíme, nemáme na něj šanci,“ přiznal David Vyoral. „Je tady tolik kvalitních týmů, že bez Martina bude třicáté, nebo spíš pětatřicáté místo úspěchem.“

Šanci mají spíš ženy v čele s Janou Komrskovou. „Holky jsou ve výborné formě,“ přitakal Vyoral.

David Vyoral na kruzích.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze