Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Guerrier zahrál u Paříže francouzskou notu, Ir Harrington sobě na nervy

Padraig Harrington zahrál druhé kolo Vivendi Cupu v plusu. | foto: AP

24 2010
Rozbíhající se stroj Padraiga Harringtona se ve druhém kole Vivendi Cupu zadrhl. Jeden ze členů rydercupového týmu Evropy prověřuje týden před zahájením velkého zápasu formu a po solidním čtvrtečním začátku se v pátek výsledkovou listinou propadl. Po polovině soutěže jsou v čele francouzského turnaje Angličan John Parry a Švéd Jarmo Sandelin.

Všichni hráči už na turnaji formátu pro-am absolvovali obě hřiště. Dvojice lídrů dnes hrála v resortu Golf de Joyneval to Purpurové. V součtu šestatřiceti jamek se dostali na skóre 13 ran pod par. To ostře kontrastuje s Harringtonovou bilancí -2, která Irovi stačí na dělené 58. místo.

Což na druhou stranu nemusí znamenat nic alarmujícího. Osmnáctý hráč finančního žebříčku evropské série totiž pokazil skórkartu hlavně na dvou čtyřparových jamkách. Na pětce si připsal double bogey a na dvanáctce dokonce triple bogey. Dokázal pětkrát skórovat do birdie, byly na něm vidět ale nejistota a nervozita.

Zatímco úvod turnaje, hraného o podíly z dotace 1,25 milionu eur, patřil nízkým výsledkům, dnešek už na ně nebyl zdaleka tak štědrý. A čtvrteční lídr Johan Edfors, jenž na Oranžovém hřišti přinesl do klubovny 61 ran, tentokrát kazil, zahrál o 13 úderů víc a klesl na dělené sedmé místo.

Jarmo Sandelin

Jarmo Sandelin

John Parry

John Parry

Parry má zatím na kontě výkony 64 a 67. Třiadvacetiletý golfista loni vyhrál turnaj Challenge Tour v Toulouse, ve Francii se mu tedy daří. Ve své první sezoně na European Tour zahrál zatím nejlépe na portugalské Madeiře, kde skončil devátý.

Angličan v obou kolech zahrál po jednom bogey, toho se zatím Sandelin vyvaroval, naopak pokaždé svůj výkon ozdobil eaglem. Parry bude při hře s ním zřejmě uctivý, vždyť Švédovi už letos byla třiačtyřicet a má na kontě pět turnajových titulů z European Tour.

Oživit kariéru by ale potřeboval, v této sezoně z jednadvaceti startů desetkrát neprošel cutem. "Jde to dobře a doufám, že v neděli budu šťastným mužem," připomněl Sandelin, že by mohl přijít o hrací kartu na příští rok a vítězstvím by se takových starostí zbavil.

Na děleném třetím místě jsou Australan Richard Green, Jihoafričan George Coetzee, Angličan James Morrison a také domácí golfista Julien Guerrier. "Nikdy jsem tady nehrál, ale je skvělé, že máme stále víc a víc turnajů v sérii," zahrál na národní notu.

Julien Guerrier

Julien Guerrier

Francouz drží diváky v Chambourcy u Paříže v napětí. Na krajanovu výhru v tak solidní konkurenci přece jen čekají dlouho. Guerrierovi se letos nejvíc dařilo před měsícem v Čeladné, kde si za páté místo připsal na konto 77 tisíc eur, víc než při všech zbylých startech dohromady.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze