Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chce zlato z Ria. A tak dálkařský vítěz riskuje i částečné ohluchnutí

Greg Rutherford se raduje z evropského titulu. | foto: Reuters

8 2016
Amsterdam (Od našeho zpravodaje) - V dálce už vyhrál všechny velké tituly: je mistrem světa, Evropy i olympijským šampionem. Přesto chce Greg Rutherford víc; i za cenu toho, že může mít vážné zdravotní následky. Pokud bude v letošní sezoně dál skákat, hrozí mu ztráta sluchu v levém uchu. „Musím to risknout,“ prohlásil 29letý atlet, který touží po zlatu z Ria.

Ve čtvrtek večer zase uletěl všem. Skočil 825 centimetrů a obhájil titul na mistrovství Evropy.

„Vyhrávání medailí mě baví,“ řekl zrzavý Brit.

Baví ho tak moc, že riskuje trable po zbytek života.

Před měsícem na Diamantové lize v Birminghamu si přivodil takzvaný opěrkový syndrom, poranění krční páteře. „Neměl jsem tam vůbec skákat, cítil jsem se hrozně tuhý. Pak jsem přestával slyšet, místo sterea to bylo mono. Snad se mi normální sluch vrátí,“ prohlásil.

Reálně však hrozí, že už ho problém bude provázet do konce života, podle doktorů je šance jedna ku čtyřem.

„Myslím, že není moc dálkařů, kteří by mohli říct, že skákali tak moc, že ztratili sluch. Asi jsem v tomhle průkopník,“ vtipkoval hořce Rutherford, který v dubnu rovněž překonal zánět slepého střeva.

Připouští, že kdyby nebyl rok 2016 olympijským, zřejmě by si dal pauzu. Ale v současné situaci zůstává navzdory všem potížím odhodlaný dosáhnout svých cílů. „Chci v dalších letech obhájit všechny své tituly. A pak můžu odejít...“Najdete na iDNES.czmobilní verze