Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


GP2 v Abú Zabí: kvalifikaci vyhrál Pic, Král skončil čtrnáctý

Josef Král na okruhu v Abú Zabí | foto: www.josefkral.cz

4 2010
Do pátečního závodu asijského šampionátu GP2 vyrazí z pole-position Francouz Charles Pic. Český jezdec Josef Král odstartuje tentokrát jen ve středu pole. Začne jako čtrnáctý a útěchou pro něj může být snad jen fakt, že jeho týmový kolega Ericsson byl pomalejší o více než vteřinu.

Za umělého osvětlení si v posledních minutách kvalifikace na okruhu, který minulý rok uzavíral kalendář F1, zajistil nejlepší postavení na startu Charles Pic z týmu Arden. Bývalá hvězda Světové série Renault se při tom prosadila o pouhé dvě setiny před Britem Turveyem ze stáje iSport.

"Cítil jsem se tentokrát lépe, než při prvním závodě před třemi měsíci. Znám již okruh a i s vozem dokáži lépe zacházet – i když se ještě musím hodně učit. Hlavně ohledně zítřejšího startu mám obavy," přiznal výborný Pic, který je ve třídě GP2 nováčkem.

Teprve třetí čas zajel vládce prvního podniku seriálu Davide Valsecchi. Koncem října 2009 ukázal, že se na Yas Islandu dá výborně předjíždět a nastoupí i zítra jako jasný favorit. "Třetí místo je pro mne OK. Ztrácím jen pár desetin a jsem optimistický, co se závodu týče. Už si s tím poradím," smál se sebevědomý Ital po kvalifikaci.

Dvě desetiny za Valsecchin se kvalifikoval pro 4. místo třetí pilot Ferrari, Jules Bianchi. Mistr Evropské F3 bude debutovat v GP2 za mistrovský tým ART a jistě bude patřit mezi nejrychlejší.

Méně se tentokrát dařilo slibnému Čechovi Josefu Královi. Pilot týmu Super Nova, který v celkové tabulce drží 4. místo zajel jen 14. čas a ztratil více něž vteřinu na polemana Pica. To, že svému týmovému kolegovi Ericssonovi odebral více než vteřinu Josefa asi těžko uspokojí – ze sedmé startovní řady jen těžko dosáhne bodovaných míst.

Zklamali i oba piloti stáje Brawa-Addax: Giedo van der Garde a Sergio Perez platí za letošní favority hlavního šampionátu GP2, v Abú Zabí ovšem skončili, stejně tak jako vítěz druhého závodu GP2Asie Christian Vietoris, jen ve středu pole.

Výsledky kvalifikace v Abú Zabí

1. Charles Pic (Arden) 1m52.497s
2. Oliver Turvey (iSport) + 0.020s
3. Davide Valsecchi (iSport) + 0.106s
4. Jules Bianchi (ART) + 0.345s
5. Javier Villa (Arden) + 0.482s
6. Sam Bird (ART) + 0.506s...
14. Josef Král (Super Nova) + 1.188s...
20. Marcus Ericsson (Super Nova) + 2.226s

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze