Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Góly podle Northuga ve fotbalovém mači lyžařů: z voleje nebo hlavičkou

Petter Northug | foto: czech-ski.com

17 2015
Dvojnásobný olympijský vítěz a třináctinásobný mistr světa v běhu na lyžích Petter Northug často dominuje závodům v běžecké stopě, tenhle souboj se ale odehrál v jiných kulisách. Na fotbalovém hřišti v Livignu, kde se ve stejné době připravovala na novou sezonu velká část české reprezentace i tým kolem norské hvězdy.

„Když se potkali v rámci tréninku na kolečkových lyžích, tak se ho kluci zeptali, jestli by si s nimi nezahrál fotbal. On řekl, že klidně, ale že dostanou. Tak jsme si zahráli,“ popisuje trenér mužské reprezentace Lukáš Krejčí zrod zajímavého zpestření šestnáctidenního soustředění v Itálii. A výsledek? Velmi těsný - český tým prohrál 1:2.

V Livignu se postupně objevila téměř kompletní česká reprezentace v běhu na lyžích, která absolvovala další z řady soustředění v rámci přípravy na zimní sezonu. Jeho náplní byl například běh, cyklistika, posilování, běh s holemi i na kolečkových lyžích, ale i balanční cvičení nebo rozbor techniky u videa.

Vysokohorskou přípravu v populárním horském středisku absolvovaly také dvě nejlepší české běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová a Petra Nováková, odchovankyně karlovarkého Slovanu. Chyběl naopak Lukáš Bauer, který zůstal doma kvůli lehkým problémům s kolenem.

Proti Northugovi a spol. oblékli bílý dres českého výběru v zápase pěti proti pěti mimo jiné reprezentanti Dušan Kožíšek, Petr Knop, Miroslav Rypl a Jacob Kordač. Na straně Norů se představil nejen Petter Northug, ale třeba i jeho mladší bratr Even. A právě Norové určili pravidla, která vyjmenovávala i způsoby, kterými může být dosažen gól - pouze hlavou nebo z první ze vzduchu.

„Takhle jsme snad fotbal nikdy nehráli, ale bylo to hlavně z důvodu, aby nedošlo ke zranění,“ upřesnil Lukáš Krejčí, jehož svěřenci v Itálii sehráli dva fotbalové zápasy i proti lyžařskému klubu z Jilemnice, který měl v Livignu také soustředění. Do tohoto souboje se zapojily i české reprezentantky Sandra Schützová a Andrea Klementová.

České běžce na lyžích čekají po soustředění v Livignu první velká vzájemná porovnání v podobě výkonnostních testů v Jablonci a mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích, které proběhne 26. a 27. září v Liberci. Poslední zářijový víkend tak bude možné vidět elitu českého běžeckého lyžování i na domácí půdě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze