Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golfisté Lizánek a Zach zahráli na Kunětické Hoře 1. kolo v paru

Golfový turnaj mužů evropské Challenge Tour, na Kunětické Hoře - v akci Šimon Zach. | foto: ČTK

29 2014
Lukáš Lizánek a amatér Šimon Zach si vedli nejlépe z domácích golfistů v 1. kole českého turnaje série Challenge Tour, druhého evropského okruhu. Hřiště na Kunětické Hoře dnes oba obešli v paru a dělí se o 38. místo. Se skóre -8 vede Angličan Daniel Gaunt.

Lizánek i Zach zvládli první kolo podobně, na první devítce měli několik bogey, která vymazali zahranými birdie v druhé části. "Určitě jsem po prvním kole šťastný. Můj sen je udělat letos cut, snad to vyjde," řekl Zach serveru golfchannel.cz. Dobře hrál v dešti a chladu i další amatér Vít Novák, kterého řadí skóre +1 na 52. místo.

Na dosah cutu jsou i Ondřej Lieser a Stanislav Matuš, oba zvládli úvodní kolo s výsledkem +2 a patří jim 82. místo. "Hrál jsem hrozně a o jediné, o co jsem se snažil, bylo, abych skončil blízko hranice cutu," řekl Lieser, loni třicátý hráč turnaje. Lukáš Tintěra je na tom o dvě rány hůře a už mu patří 109. místo. Celkem hraje šestnáct domácích golfistů.

Gaunt sice zahrál na pětiparové dvojce double bogey, ale jinak vedle parů zapsal deset birdie. Od šesté do jedenácté jamky měl sérii šesti birdie v řadě. V čele má díky tomu výrazný náskok čtyř ran před trojicí pronásledovatelů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze