Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golfista Hahn vytasil pod Kunětickou horou eso, ale auto si neodveze

Golf, ilustrační foto | foto: Reuters

29 2015
Mezinárodně obsazený golfový turnaj D+D Real Czech Challenge na hřišti v Dřítči pod Kunětickou horou má za sebou první ostrý soutěžní den. Jeho ozdobou se stala „hole in one“ (eso) v podání Maďara Ronalda Hahna, který pokořil jamku číslo 17 jedinou přesnou ranou.

Kdyby přitom s parádní trefou počkal alespoň do soboty, mohl si odvézt mercedes v hodnotě 1,1 milionu korun. Právě na zmíněné jamce se o něj bude při víkendových kolech hrát.

Hahn měl i přesto velkou radost. „Byl to můj první hole in one na turnaji. Dříve se mi povedl jen v tréninku,“ uvedl pro oficiální web akce.

Průběžnému pořadí po čtvrtku vládla trojice borců z Britských ostrovů. Angličané Steven Brown a Ross McGowan se v Dřítči stejně jako Skot Jamie McLeary dostali sedm ran pod par hřiště.

Brown s McLearym shodně zahráli devětkrát birdie (jeden úder pod par jamky) a dvakrát bogey (jeden úder nad), zatímco McGowanovi se birdie povedlo pouze šestkrát, ale vinou bogey ztratil pouze jednou a především na jamce číslo 11 zaznamenal eagle (dvě rány pod par jamky).

Co do světového žebříčku nejvýše postavený účastník, Thajec Meesawat, dělil 29. místo, mj. i s obhájcem vítězství, Francouzem Linardem (tři rány pod par hřiště).

Z šestnáctky Čechů se nejvíce dařilo domácímu Ondřeji Lieserovi a amatérům Vítu Novákovi a Michalu Pospíšilovi, kteří byli s jednou ranou pod par na děleném 69. místě.

V pátek dopoledne turnaj naváže druhým kolem, vyvrcholí čtvrtým v neděli kolem 16. hodiny. Golfisté si mezi sebou rozdělí celkem 170 tisíc eur; vítěz bere 27 200.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze