Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Muirfield povolí ženám členství a zachrání si golfové British Open

Golf - ilustrační foto | foto: Martin Kabát

14 2017
Skotský golfový klub Muirfield mění svoji dlouhodobou politiku a umožní získat členství i ženám. Pro změnu tradic se vyslovilo 80,2 procent členů poté, co klub kvůli zastaralým pravidlům o výhradně mužském členství přišel vloni o šanci hostit v budoucnu British Open.

Muirfield, kde se British Open hrálo už šestnáctkrát, naposledy turnaj uspořádal v roce 2013. Majitel hřiště Honourable Company of Edinburgh Golfers nechal vloni v květnu o možné změně hlasovat, návrh ale nezískal potřebné dvě třetiny hlasů.

Klub Royal and Ancient, který British Open organizuje, proto Muirfield vyřadil ze seznamu hřišť, na kterých se turnaj střídá. Nyní ho přijme zpět. „Muirfield je opravdu úžasné hřiště pro Open a těšíme se, že tu turnaj v budoucnu opět uspořádáme,“ uvedl R&A v oficiálním prohlášení.

Také Royal and Ancient v minulosti přijímal mezi členy pouze muže a 260 let dlouhou tradici změnil teprve v roce 2014. Další dějiště British Open, hřiště Royal St. George’s, které před měsícem získalo práva na turnaj pro rok 2020, zrušilo výhradně mužské členství teprve před dvěma lety.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze