Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golfový ekoluxus se nachází u protinožců

Golfové hřiště Cape Kidnappers - Nový Zéland. | foto: Profimedia.cz

15 2010
Na které části planety se lidé nejlépe starají o přírodu? Pokud vás napadne Nový Zéland, máme tu další důkaz, že je tomu tak. Důkaz golfový. Jedno z tamních hřišť se dostalo na sedmé místo žebříčku nejlepších míst pro exkluzivní ekoturismus.

Sekce Life! agentury Reuters nechala sestavit top 10 takových míst specialisty z firmy Mr & Mrs Smith. Ta se zaměřuje na značkové a luxusní ubytování.

Její tým hleděl při výběru na to, aby ona místa měla osobitý charakter a styl, dalo se odtud vyrazit na túry po svých, a přitom by se neztrácela ta nejvyšší úroveň služeb. Divoká příroda by tam měla sousedit s prvotřídním zázemí pro hosty a být přístupná, aniž by ji člověk musel cestou za poznáváním ničit.

Golfové hřiště Cape Kidnappers na Novém Zélandu.

Jedním z takových míst je The Farm na Cape Kidnappers. Na pozemku o rozloze šest tisíc akrů se chovají ovce a kozy, areál je proslulý lázeňskou péčí a špičkovou kuchyní, ale hlavně se tam hraje golf.

Hřiště Hawke's Bay je ono známé hřiště, jehož obrázky si mnohý golfista pamatuje z plakátů na stěnách cestovních kanceláří či kluboven, a přitom ho málokterý dokáže lokalizovat.

top 10 míst pro stylovou ekoturistiku

1. Wolgan Valley Resort & Spa, Blue Mountains, Austrálie
2. Alila Villas Uluwatu, Bali, Indonésie
3. Masseria Torre Maizza, Puglia, Itálie
4. Anantara Golden Triangle Resort & Spa, Chiang Rai, Thajsko
5. Hotel de la Paix, Siem Reap, Kambodža
6. Verana, Jalisco, Mexiko
7. The Farm at Cape Kidnappers, Hawke's Bay, Nový Zéland
8. Bay of Fires Lodge & Walk, Austrálie
9. Blancaneaux Lodge, Belize
10. Ace Hotel, New York, USA.

Hřiště o délce 6510 metrů s parem 71 vysoko na skalnatém pobřeží, otevřené v roce 2004, se pravidelně umísťuje vysoko v žebříčcích nejkvalitnějších golfových resortů na světě.

Golfové hřiště Cape Kidnappers na Novém Zélandu, klubovna.

Klubovna, pro jejíž zbudování byly jako hlavní stavební materiály použity kámen a dřevo, je architektonickým příbuzným hlavního pětihvězdičkového hotelu.

Panoramatické výhledy na Pacifik, město Napier a při dobré viditelnosti i na vzdálenou Waipatiki Beach prý za těch 4300 až 5800 korun green fee stojí.

Golfové hřiště Cape Kidnappers na Novém Zélandu.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze