Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golfoví kapitáni Evropy i USA jsou prý na stejné lodi. Tak to se změní

Kapitáni rydercupových týmů Colin Montgomerie (Evropa - vlevo) a Corey Pavin (USA) na tiskové konferenci. | foto: AP

28 2010
Ještě je čas na legraci. Ryder Cup přijde až za tři dny. Colin Montgomerie se na pondělní tiskové konferenci zasmál, když jej americký reportér oslovil "kapitáne". Skotovým uším líp zní titul "skipper", protože neevokuje zdání, že se nějaké armády chystají k boji. Ale není tomu vlastně tak?

Corey Pavin se po příletu amerického týmu do Walesu málem uděkoval za vřelé přivítání. Při vykreslení atmosféry, jaká panuje před duelem dvou kontinentů, použil i přívlastky "tísnivá", "nervydrásající" a "stresující".

Ačkoli všichni na hřišti Twenty Ten už byli, dnešek je v Celtic Manor Resortu prvním ze tří ostrých tréninkových dnů pro všech čtyřiadvacet hráčů. Rychlost greenů se už teď pohybuje mezi hodnotami 10,5 až 11, což by mělo platit i pro soutěžní dny.

Člen evropského rydercupového týmu Ian Poulter na obhlídce resortu Celtic Manor.

Člen evropského rydercupového týmu Ian Poulter na obhlídce resortu Celtic Manor.

Montgomerie se na tiskové konferenci snažil všechny přesvědčit, že nové hřiště koncipoval jako neutrální. Nesnažil se získat nějakou výhodu pro svůj výběr, čímž se liší od předchůdců Sama Torrance a Iana Woosnama, kteří vedli evropský tým v domácím prostředí.

Nehrající kapitán Spojených států Pavin k tomu podotkl: "Jsem rád, že hřiště je férově připraveno." Dodal ovšem, že podle "standardu European Tour". Jinými slovy nikoli podle zvyklostí amerických...

Hráči domácího výběru vědí, kdo s kým bude hrát v pátečních čtyřhrách. Jejich soupeři zatím ne. "Jak na sebe navzájem hráči reagují, je pro mě velice důležité. Se všemi jsem o tom mluvil," odmítl Pavin, že by byl za svým kolegou i protějškem v práci s výběrem pozadu.

Do dějiště Ryder Cupu přiletěl i nejsledovanější hráč Tiger Woods.

Do dějiště Ryder Cupu přiletěl i nejsledovanější hráč Tiger Woods.

Montgomerie popřel, že by zavdal příčinu všem přítomným pátrat na tréninku po tom, jak budou evropské dvojice složeny: "Těším se na těch pět hodin svobody na hřišti. Přišel čas, na který jsem se těšil rok a půl."

Obě strany vyhlásily dobrovolnou přestávku v komunikaci na sociální síti Twitter, v golfovém světě velice rozšířené. "Domluvili jsme se. Já sám nejsem tweeter, ale domnívám se, že tohle i Facebook mohou každého dostat do potíží," uvedl Pavin a Montgomerie potvrdil: "Jsme na stejné lodi."

Autor:


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze