Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golfové Czech Open přežilo. Shánějí se hvězdy, vstupné bude placené

PŘIJEDE ZNOVU? Loni vyhrál Czech Open v Čeladné švédský golfista Peter Hanson. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

22 2011
Třetí ročník golfového Czech Open v Čeladné měl namále. Rozhodnutí, že se turnaj série European Tour bude v Česku pořádat i letos, padlo teprve minulý týden. "Stálo to velké úsilí a problémy, ale nakonec ho ještě jednou podpoříme," řekl na tiskové konferenci Stanislav Pros, spolumajitel promotérské společnosti Quirit Alfa a majitel čeladenského areálu.

Finanční bilance turnaje v Čeladné ukázala po prvních dvou ročnících červená čísla. A letos tomu podle Prose nebude jinak: "Zase skončíme v minusu, to vím," počítá dopředu se ztrátou u akce, kterou bude pořádat od 18. do 21 srpna.

Společně s druhým majitelem Alešem Buksou se snažil získat finanční dotaci od státu nebo najít takzvaného titulárního sponzora, jenž by turnaj zadotoval a dal mu své jméno. Bezvýsledně.

Denní vstupné

Čtvrtek 18.8.: zdarma
Pátek 19.8.: 390 Kč
Sobota 20.8.: 390 Kč
Neděle 21.8. 490 Kč

"Mysleli jsme si, že třeba takové Škoda Czech Open by bylo hezkým turnajem, nebo Budvar Czech Open, že to tak nějak pasuje k sobě. Ale bohužel," pronesl zklamaně Pros.

Rozpočet devadesát milionů tak bude převážně na jejich společnosti. "Ano, hlavní sponzoři jsme vlastně my dva."

Oproti předchozím ročníkům se tak zavádějí úsporná opatření: částka určená na výhry se snižuje ze dvou na jeden a půl milionu eur, celkově se bude šetřit na organizaci a vstupné již nebude zdarma.

"My bychom dávali nejraději prizemoney tři miliony, kdyby to bylo řešitelné," uvedl Buksa. "To bychom sem třeba dostali úplně jiné hráče. Ale musíme se na to dívat ekonomicky, není to pro nás maličkost. Pokud příští rok seženeme titulárního sponzora, tak se to třeba zase změní."

Hřiště Middle Course

Turnajová jamka č. 1: New course č. 10
Turnajové jamky č. 2 - 8: New course č. 11 - 17
Turnajová jamka č. 9: Old Course č. 18
Turnajové jamky č. 10 - 17: Old Course č. 10 - 17
Turnajová jamka č. 18: New course č. 18

Loni se turnaj těšil velmi slušné divácké účasti, velký podíl na tom však měla jistě skutečnost, že se za vstup nemuselo platit. Tentokrát uvidí lidé zdarma pouze první den, od pátku do neděle už za lístek zaplatí. Finálový den je přijde na necelých pět set korun.

A na které golfové hvězdy se už mohou těšit? "Tohle jsme ještě neměli moc čas řešit, jsme teprve v začátcích," přiznal Pros.

"Pravděpodobně tu bude Miguel Ángel Jiménez, protože to je otec hřiště. Měl by tu být také obhájce vítězství Peter Hanson. Zkoušíme různá jména, Kaymera, Westwooda a další. Zatím ale nemáme jediné vyjádření."

Motivovat hráče ke startu na turnaji pomocí finančních dotací ale pořadatelé v úmyslu nemají.

Hrát se bude poprvé na Middle Course. "Hřiště je ve výborném stavu, ten posun je za dva a půl roku obrovský. Greeny jsou perfektně připraveny, už loni je chválil vítěz Hanson," těšilo výkonného ředitele turnaje Ondřeje Neruda.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze